27.05. – Niedziela – Uroczystość Najświętszej Trójcy

• Pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich. Zachęcamy do tradycyjnego powitania pielgrzymów z Piekar Śląskich. Dziś kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
  • Kolekta na potrzeby naszej parafii. Składamy serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę.
  • 16.oo – Nabożeństwo majowe
  • 20.45 – Apel Jasnogórski

28.05. – Poniedziałek

• Misyjny Dzień Chorego
  • 17.3o – Nabożeństwo majowe

29.05. – Wtorek – Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej , dz.

• 17.3o – Nabożeństwo majowe i nowenna do MB Nieustającej Pomocy

30.05. – Środa – Wspomnienie św. Jana Sarkandra, prezb. i męcz.

• 17.3o – Nabożeństwo majowe

31.05. – Czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej

• Msze Święte o godz. 8.oo, 11.oo (zaraz po procesji!!) , 15.oo i 17.oo
  • Procesję poprowadzimy następującymi ulicami: z kościoła ul. Kościelną do ul. Wolności gdzie na jej końcu będzie I OŁTARZ. Dalej pójdziemy ul. Łagiewnicką aż do ul. Sportowej, gdzie będzie II OŁTARZ obok bloku ul. Sportowej 2. Następnie do ul. Węglowej, by dojść do III OŁTARZA przy ul. Węglowej 2. I dalej ul. Łagiewnicką, by dotrzeć do IV OŁTARZA przy ul. Łagiewnickiej 58. Ulicą Kościelną powrót do kościoła na uroczyste TE DEUM LAUDAMUS. Przypominamy raz jeszcze, że zaraz po zakończeniu procesji odbędzie się Msza św. planowana na godz. 11.00! Prosimy o zaangażowanie się (pomoc w postawieniu ołtarzy jak i w ich przystrojeniu w kwiaty) mieszkańców ulic przy których zostaną postawione, a także wszystkich chętnych do pomocy. Za wszelką pomoc składamy Serdeczne Bóg Zapłać.
  • Zapraszamy do udziału w Procesji Bożego Ciała: Dzieci do sypania kwiatów, poczty sztandarowe, mężczyzn do niesienia baldachimu, służbę liturgiczną, dzieci i młodzież. Biorąc udział w tej uroczystości, dajemy świadectwo naszej wiary i miłości, aby godnie uczcić Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

1.06. – I Piątek miesiąca – Wspomnienie św. Justyna, męcz. Dzień Dziecka

• Po porannej Mszy św. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.
  • 15.oo – Godzina Miłosierdzia – nabożeństwo
  • Oaza naszej parafii zaprasza na spotkania młodych ludzi w piątek po Mszy Św. wieczornej

2.06. – I Sobota miesiąca

• Po porannej Mszy św. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP
  • Objazd chorych i starszych parafian – prosimy zgłaszać ich w zakrystii lub kancelarii parafialnej
  • 9.oo – Wspólnota ministrantów zaprasza wszystkich młodych ludzi, którzy pragną służyć przy Ołtarzu Pana na swoje spotkania do salki ministranckiej
  • 11.oo – Dzieci Maryi zapraszają na swoje spotkania do salki
  • 16.3o – nauka dla rodziców i chrzestnych przed chrztem w kościele.
  • 17.oo – Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu pokuty i pojednania
  • około 17.45 – Oktawa Bożego Ciała

3.06. – Niedziela 9 Zwykła

• Kolekta na potrzeby naszej archidiecezji. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę.
  • 16.oo – Nabożeństwo eucharystyczne w Oktawie Bożego Ciała o godz. 16.00.

• Zapraszamy na Oktawę Bożego Ciała – Procesję z Najświętszym Sakramentem do czwartku 7 czerwca. Oktawa w tygodniu po wieczornej Mszy św około 18.30., a w niedzielę o godz. 16.00
  • Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej z oddziałami integracyjnymi nr 17 w Chropaczowie, serdecznie zapraszają na Festyn Rodzinny pt. „Bawimy się razem”, który odbędzie się 5 czerwca br. W godzinach 15.3o – 19.oo na terenie szkoły. W programie m. in. występy młodych talentów, konkursy z nagrodami, rozgrywki sportowe
  • Dyrekcja Szkoły I LO im. Jana Kochanowskiego zaprasza wszystkich Absolwentów tej szkoły do wspólnego świętowania 70 rocznicy istnienia Szkoły w dniu 9 czerwca 2018r. W programie: 11.00 Msza Święta w kościele św. Piotra i Pawła w Świętochłowicach, przemarsz do szkoły i uroczystości w szkole.
  • Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego w którym warto przeczytać: o Eucharystii, która nie powinna spowszednieć, ale mocno trwać jako Najświętszy Sakrament. Przypomnijmy sobie o tym szczególnie w czasie święta Bożego Ciała.; rozmowa z kardynałem Zenonem Grocholewskim o relacji między sprawiedliwością a miłością.; czy sytuacja polityczna Europy jest stabilna, i czy my Polacy możemy czuć się bezpiecznie? oraz wiele innych ciekawych artykułów. Jest także nowy numer Małego Gościa Niedzielnego.