16.06 – Niedziela  Uroczystość Najświętszej Trójcy

 • Kolekta na potrzeby naszej parafii. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę.
 • Msza św. chrzcielna o godz. 15.00. 
 • Nieszpory Niedzielne o godz. 16.00.
 • Dziś kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

17.06. – Poniedziałek – Wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zak.


18.06. – Wtorek 

 • O 17.3o –  Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

20.06. – Czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

 • Msze święte w tym dniu o godz.:  8.00., 11.00 ( zaraz po procesji), 15.00. i 17.00.
 • Procesję poprowadzimy następującymi ulicami: z kościoła ul. Kościelną do ul. Górnej gdzie na jej końcu będzie I OŁTARZ (przy krzyżu). Dalej pójdziemy ul.  Górną  aż do ul. Jodłowej, gdzie będzie II OŁTARZ obok bloku ul. Jodłowej nr. 35. Następnie ulicą Jodłową, by dojść do III OŁTARZA przy bloku ul. Jodłowa 12. I dalej ul. Stawową i Górną  by dotrzeć do IV OŁTARZA przy ul. Łagiewnickiej 58. Ulicą Kościelną powrót do kościoła na uroczyste TE DEUM LAUDAMUS.
 • PRZYPOMINAMY RAZ JESZCZE, ŻE ZARAZ PO ZAKOŃCZENIU PROCESJI ODBĘDZIE SIĘ MSZA ŚWIĘTA PLANOWANA NA GODZ. 11.oo !
 • Prosimy o zaangażowanie się (pomoc w postawieniu ołtarzy jak i w ich przystrojeniu  w kwiaty) mieszkańców  ulic przy których zostaną postawione, a także wszystkich chętnych do pomocy.  Za wszelką pomoc składamy Serdeczne Bóg Zapłać. Zapraszamy do udziału w Procesji Bożego Ciała: Dzieci do sypania kwiatów, poczty sztandarowe, mężczyzn do niesienia baldachimu, służbę liturgiczną, dzieci i młodzież. Biorąc udział w tej uroczystości, dajemy świadectwo naszej wiary i miłości, aby godnie uczcić Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

21.06. – III Piątek – Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi

 • Po porannej Mszy św. zostanie odprawione Nabożeństwo do  Miłosierdzia Bożego.
 • Zapraszamy na godz. 15.00 na Godzinę Miłosierdzia Bożego.
 •  Oktawa Bożego Ciała.
 • Kancelaria parafialna czynna w godzinach urzędowania.

22.06. – Sobota

 • Wyjazd pielgrzymki do Sanktuariów Maryjnych Europy o godz. 6.00 z parkingu obok kościoła. Msza święta na rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 5.30.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu pokuty i pojednania o godz. 17.00.

23.06. – Niedziela  12 Zwykła

 • Kolekta na potrzeby naszej parafii. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę.
 • Nabożeństwo eucharystyczne w Oktawie Bożego Ciała o godz. 16.00.

Ogłoszenia ogólne

 • We wtorek o godz.8.00 zapraszamy wszystkich uczniów z rodzicami i wychowawców wraz z dyrekcją szkół, które się znajdują na terenie naszej parafii, aby podziękować Panu Bogu za czas nauki i prosić o dobry wypoczynek w czasie wakacji. W środę zakończenie roku szkolnego i rozdanie świadectw.
 • Zapraszamy na Oktawę Bożego Ciała – Procesję z Najświętszym Sakramentem do czwartku 27 czerwca.  Oktawa w tygodniu po wieczornej Mszy św. około 18.30.,  a w niedzielę o godz. 16.00.
 • Ksiądz arcybiskup Wiktor Skworc udziela wiernym archidiecezji katowickiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości  od pokarmów mięsnych w piątek po uroczystości Najświętszego Ciała  i Krwi Chrystusa – 21 czerwca 2019 r. Wiernych, którzy skorzystają z dyspensy, Metropolita Katowicki zachęca  do podjęcia dzieł miłosierdzia lub innych czynów pokutnych. Jednocześnie przypominamy, że w piątek 28 czerwca 2019 r. wstrzemięźliwość od spożywania mięsa nie obowiązuje z racji przypadającej w tym dniu uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 • Rozpoczyna się czas wakacji letnich. Przypominamy rodzicom wysyłającym dzieci na obozy i kolonie letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy świętej.
 • W okresie letnim Kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki i w czwartki od godz. 9.00 do 12.00 oraz po południu w godzinach od 16.00 do 17.00. Sprawy dotyczące pogrzebu można załatwić w każdej porze.
 • Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego w którym warto przeczytać: polecamy tekst o ciemnej stronie Internetu. Ten artykuł powinni koniecznie przeczytać rodzice i dziadkowie; o tym, jaką wartość ma modlitwa tradycyjnymi formułami oraz wiele innych ciekawych artykułów. Jest także nowy numer Małego Gościa Niedzielnego.
 • Jest do nabycia nowy numer Wiadomości Parafialnych w całości poświęcony ks. Kanonikowi Janowi Gacka w cenie 7 zł.