9.06. – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

• Obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha  Świętego. Jest to święto dopełnienia Tajemnicy Paschalnej, przekazania jej w życie i działanie Kościoła.
  • Kolekta na Wydział Teologiczny UŚ. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę.
  • 16.oo – Nabożeństwo do Ducha Świętego
  • Dzisiaj w katowickiej katedrze odbywa się pielgrzymka dzieci wczesno i pierwszokomunijnych.

10.06 – Poniedziałek   Święto NMP Matki Kościoła

• Misyjny Dzień Chorego.
  • Od poniedziałku rozpoczynamy Okres Zwykły roku liturgicznego. Jest to „czas wzrostu Kościoła”, kiedy to karmiąc się Słowem Bożym i Eucharystią, wypełnia swoje obowiązki i praktykując miłość Lud Boży pielgrzymuje do  swojego ostatecznego celu.

11.06. – Wtorek – Wspomnienie św. Barnaby, Apostoła

• 17.3o – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

12.06. – Środa Wsp. Bł Józefa Czempiela i Emila Szramka, prez. i Tow., męcz.

13.06. – Czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

• Pamiętamy w tym dniu w modlitwie o powołanych i modlimy się o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne.
  • Po Mszy św. porannej Legion Maryi zaprasza na modlitwy za kapłanów.
  • Msza św. o godz. 17.00
  • Zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie i różaniec oraz procesję dookoła kościoła na godz. 17.30.

14.06. – Piątek  Wspomnienie bł. Michała Kozala, bpa i męcz.

• Zapraszamy na godz. 15.00 na Godzinę Miłosierdzia Bożego.

15.06 – Sobota

• Dzień urodzin Ks. Proboszcza Eugeniusza Pluty – zapraszamy wszystkich Parafian na Mszę w intencji Solenizanta o godz. 8.00.
  • Zapraszamy rodziców i chrzestnych na naukę przed chrztem dzieci o godz. 16.30 w kościele.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu pokuty i pojednania o godz. 17.00.

16.06. – NIEDZIELA Uroczystość Najświętszej Trójcy

• Kolekta na potrzeby naszej parafii. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę.
  • Msza św. chrzcielna o godz. 15.00.
  • Nieszpory Niedzielne o 16.00.

• Msza Św. w intencji Ks. Kanonika Jana Gacki w 30 dzień po śmierci odbędzie się 16 czerwca tj. niedziela o godz. 17.oo, zapraszamy wszystkich parafian.
  • Już dziś informujemy parafian że trasa Bożego Ciała w dniu 20 czerwca 2019 r. będzie przebiegać następującymi ulicami: Kościelną, Łagiewnicką, Górną następnie przejdzie do osiedla na ul. Jodłowej, dalej ul. Stawową, Górną, Łagiewnicką i Kościelną powrót do kościoła. Procesja rozpocznie się po Mszy św. o godz. 8.00.
  • Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, w którym znajduje się płyta CD zawierająca przemówienia Jana Pawła II z pierwszej pielgrzymki do Polski. Zadziwiające, jak bardzo aktualne są dziś papieskie słowa sprzed 40 lat oraz wiele innych ciekawych artykułów. Cena „Gościa „ z płytą nie ulegnie zmianie i wynosi 5zł. Nowy numer Wiadomości Parafialnych będzie dostępny  16 czerwca.