III  Niedziela Wielkanocna – 26.04

  • Od tej Niedzieli rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zachęcamy parafian do codziennej lektury Pisma Świętego 

Środa – Święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, dz. I dK, patronki Europy – 29.04

  • Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego

I Piątek miesiąca Święto św. Józefa, Rzemieślnika – 1.05

  • Dzień modlitw za bezrobotnych.

I Sobota miesiąca -Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski  – 2.05

  • Ze względu na przypadającą 3 maja 4 Niedzielę Wielkanocną Kongregacja ds. Kultu Bożego Dyscypliny Sakramentów mocą dekretu zdecydowała, że uroczystość NMP Królowej Polski będzie obchodzona w sobotę, 2 maja.

IV  Niedziela Wielkanocna Niedziela Dobrego Pasterza – 3.05

  • Szczególny dzień modlitwy za powołanych i o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne 

Ogłoszenia ogólne

  • Powołując się na zarządzenie Ks. Abpa Wiktora Skworca z dnia 17 kwietnia br., przywrócono od poniedziałku 20 kwietnia w kościele celebrowanie w niedziele i dni powszednie Mszy św. według stałego harmonogramu. Zaleca się, aby uczestniczyły w nich przede wszystkim osoby związane z przyjętą intencją Mszy św., z zachowaniem zasady wskazanej przez władzę państwową – 1 osoba na 15 m2;
  • W naszym kościele może jednocześnie uczestniczyć max 54 osoby, (nie uwzględniając powierzchni chóru, który zostaje zamknięty do odwołania) w wyznaczonych miejscach z zachowaniem wszystkich wymogów bezpieczeństwa i higieny.
  • Przy okazji przypominam, że zgodnie z wcześniejszymi zarządzeniami Arcybiskupa Katowickiego (potwierdzonymi w Zarządzeniu z dnia 17 kwietnia 2020 r.) nie urządzamy w parafiach osobnych nabożeństw majowych. Ksiądz Arcybiskup zachęca jednak, by po każdej Mszy św. odmówić Litanię Loretańską.  W dalszym ciągu śpiewamy też suplikacje z dodanym wezwaniem: „Abyś ludowi Twemu deszczu udzielić raczył”.
  • W związku z licznymi zapytaniami, jeżeli ktoś z parafian chce złożyć ofiarę na kościół, można dokonywać przelew na konto bankowe parafii. Składamy serdeczne Bóg zapłać za troskę o naszą świątynię.

       Konto Bankowe parafii PKO BP   PL 19 1020 2368 0000 2102 0138 7075

  • Jeżeli ktoś chciałby złożyć ofiarę na potrzeby parafii w tradycyjny sposób, może to uczynić – kościele pod chórem znajduje się skarbona z napisem: „Ofiary na potrzeby naszej parafii”. Raz jeszcze składamy Serdeczne Bóg Zapłać i Dziękujemy za wsparcie i zrozumienie!