Bóg troszczy się o każdy szczegół naszego życia i nie lekceważy naszych zwykłych ziemskich potrzeb. Jezus, nauczając i uzdrawiając, nie zapomina, że ci, którzy za Nim idą, potrzebują się posilić – i czyni dla nich cud rozmnożenia chleba. To ważny komunikat: gdy troszczymy się o sprawy Boże, Bóg troszczy się o nasze sprawy. My także przyszliśmy tu za Jezusem, żeby słuchać Jego słów. Ufajmy: Zbawiciel wie, czego potrzebujemy – otrzymamy od Niego więcej niż się spodziewamy.

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 28.07

Kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

• O godz. 15.30 nieszpory niedzielne.
  • Obchody liturgiczne tygodnia:
    • poniedziałek – święto świętych Marty, Marii i Łazarza
    • środa – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezb.
    • czwartek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dK
  • W czwartek rozpoczyna się miesiąc sierpień, w którym wzywamy do trzeźwości i abstynencji. Po Mszy Św. i nabożeństwie Legion Maryi zaprasza do modlitwy za kapłanów.
  • W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek i piątek po Mszach Św. nabożeństwa o nowe powołania oraz do NSPJ.
  • W piątek, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią „Wierzę w Boga”, „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo” oraz spełnią zwykłe warunki odpustu.
  • W sobotę odbędzie się objazd chorych z posługą sakramentalną. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii oraz kancelarii. Rozpoczęcie o godz. 8.00.
  • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ.

OGŁOSZENIA STAŁE:

• Przypominamy, że w okresie wakacyjnym nie ma nowenny do MBNP, czwartkowej adoracji Najświętszego Sakramentu oraz godziny miłosierdzia w piątki. Pozostaje adoracja w sobotę od godz. 17.30 z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
  • Do soboty 31. sierpnia Msze Św. odprawiamy w następującym porządku:
    • Poniedziałek, środa i piątek – godz. 8.00
    • Wtorek i sobota – godz. 18.00, czwartek – godz. 17.00
    • Niedziele – bez zmian.
  • Kancelaria parafialna jest czynna w:
    • Poniedziałki i czwartki od 9.00 do 12.00 i od 16.00 do 17.00.
  • W związku z letnią pogodą przypominamy o zakładaniu stosownego stroju do kościoła.