_TJ07940

Zachęcamy wiernych do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych – Drodze Krzyżowej (piątek godz. 17.15) i Gorzkich Żalach (niedziela godz. 16.00). Przypominamy, że wierni, którzy odprawiają pobożnie Drogę Krzyżową mogą zyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.

Zachęcamy wiernych do postu i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia, a także ograniczenia spożycia napojów alkoholowych.


Droga krzyżowa to nabożeństwo, w czasie którego wierni uczuciowo podążają drogą, którą Jezus przebył w czasie ostatnich dni swego ziemskiego życia. Towarzyszą Mu nie tylko podczas niesienia krzyża od Góry Oliwnej do Góry Kalwarii (Golgoty), gdzie został ukrzyżowany między dwoma łotrami, ale również w ogrodzie, gdzie Jego ciało zostało złożone w grobie wykutym w skale.

Rozważając drogę krzyżową całym sercem bądźmy przy naszym Panu Jezusie Chrystusie. Niech wszystkie nasze myśli, uczucia, a przede wszystkim decyzje będą przy Panu, który za nas cierpiał rany i który wciąż oddaje się za wszystkich i każdego z osobna, w swoim Mistycznym Ciele – świętym Kościele. Uwielbiajmy Boga Ojca i dziękujmy za Jego oddanie i miłość, jaką objawił nam w swoim Synu, w Jego ukrzyżowanym Człowieczeństwie.