Nasza parafia organizuje pierwszą edycję Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w naszym dekanacie. Podobne edycje EDK odbywają się już wielu lat w całej Polsce, a nawet poza granicami kraju, i uczestniczyło w niej już setki tysięcy osób.

31.03 zapraszamy na Mszę o godzinie 18:00, po której każdy będzie mógł wyruszyć w swoją EDK: 42 km trasę przebiegającą m.in. przez wszystkie parafie naszego dekanatu. Jest to czas spędzony z Jezusem w milczeniu, w samotności, w zmaganiu się ze swoimi słabościami zarówno wewnętrznymi jak i fizycznymi.

Zapraszamy także chętnych 27.03 o godz. 18:45 na spotkanie organizacyjne do kościoła w Chropaczowie.

Szczegóły zamieszczane są na grupie facebook: edkswietochlowice.

PS. Pragniemy też uczulić, że w nocy 31.03 / 1.04 wokół kościołów będą pojawiać się ludzie z latarkami na czole – prosimy się nie obawiać. To będą uczestnicy EDK.