W poniedziałek 20 czerwca, zakończył się finałowy etap plebiscytu na „Najpiękniejszy kościół w woj. śląskim” w roku 2016, organizowany przez Dziennik Zachodni. Nasz kościół parafialny w finale zajął 15 miejsce na 61 kościołów, które dostały się do drugiego finałowego etapu uzyskując 1171 głosów. Pierwsze miejsce zajął kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego i Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Katowicach – Tysiącleciu Dolnym, który uzyskał 24 540 głosów. Wszystkim, którzy głosowali na nasz kościół dziękujemy.

Finałowy etap na „Najpiękniejszy kościół w woj. śląskim” rozpoczął się od 30.05.16 r. W pierwszym etapie wybierane były najpiękniejsze kościoły w obrębie miast i powiatów. Do drugiego etapu zostały zakwalifikowane te parafie, które uzyskały najwięcej głosów wśród internautów. W pierwszym etapie plebiscytu nasza świątynia wygrała głosowanie, uzyskując 1162 głosy, w związku z czym przeszedł wraz z parafią św. Augustyna w Lipinach, która zajęła 2 miejsce w Świętochłowicach z ilością 342 głosów, do drugiego i tym samym finałowego etapu plebiscytu.

Głosowanie w finałowym etapie trwało, jak już wspomniano, od 30.05.2016 r. do 20.06.2016 r.

Dwa lata temu (tj. w 2014 roku) nasza parafia, wg głosowania internautów w plebiscycie, okazała się najpiękniejszym kościołem w Świętochłowicach.

Głosowanie odbywało się na stronie:

http://www.dziennikzachodni.pl/plebiscyt/najpiekniejszy-kosciol-w-woj-slaskim-plebiscyt-finalowy,34461,t,id.html