Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywali Uroczystość Wszystkich Świętych. Z tej okazji można już od dziś i przez cały tydzień w tyle kościoła zabierać sobie karteczki i wypisać je w domu jako tzw. zalecki i wypominki za zmarłych i przynosić je do zakrystii, bądź kancelarii parafialnej. Pierwszy różaniec w ich intencji zostanie odprawiony 1 listopada o godz. 15.00 w naszym kościele.

            W związku z nadal utrzymująca się sytuacją chorobową naszych duszpasterzy w mocy pozostają dotychczasowe ustalenia i zmiany

FUNKCJONOWANIE  PARAFII:

Cały Kościół MB Różańcowej oraz Kaplica Dobrego Pasterza i probostwo zostały przez specjalistyczną firmę profesjonalnie zdezynfekowane i ozonowane!

            Msze święte niedzielne sprawowane są o zwykłych godzinach przez Księży z zewnątrz dojeżdżających.

Msze święte w tym tygodniu sprawowane będą tylko rano o godz. 8.oo. Intencje z wieczora przeniesione są na rano! W przypadku Mszy św. koncelebrowanej – pierwsza intencja będzie sprawowana przez kapłana w kościele, a drugą ewentualnie trzecią intencję sprawują w tym samym czasie kapłani (ks. Proboszcz i Ks. Zdzisław) na probostwie.
            Nie będzie porannych nabożeństw ani wieczornych różańcowych. Zawieszony zostaje niedzielny Apel Jasnogórski i czwartkowa całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Różaniec odmawiany przez wiernych jest tylko rano przed mszą świętą. Służba ministrancka pozostaje bez zmian.

            Kancelaria parafialna będzie funkcjonowała w normalnych godzinach otwarcia. Powyższe decyzje obowiązują do odwołania, Bardzo Was prosimy o wyrozumiałość i życzliwość w tej trudnej sytuacji.

            Od soboty 24 października obowiązują nowe regulacje prawne związane z narastającą pandemią. Cała polska znajduje się w strefie czerwonej. Zgodnie z tymi regulacjami w naszym kościele może uczestniczyć w nabożeństwach maksymalnie 160 osób. Stosujmy się do tych regulacji. Zachowujmy odpowiedni dystans.
Prosimy o zdrowy rozsądek i stosowanie podstawowych reguł czyli zasłanianie ust i nosa oraz dezynfekcję rąk.

            Pamiętajmy o wszystkich chorych, zakażonych koronawirusem, o całej Służbie Zdrowia, która z tak wielkim poświęceniem służy nam wszystkim!
Módlmy się za siebie wzajemnie!


            Królowo Różańca świętego, módl się za nami!
            Serdecznie Was pozdrawiam z modlitewną pamięcią
            Wasz Proboszcz  Ks. Damian Copek