XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 01.08

● Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ. Serdecznie Bóg zapłać za ofiary na ten cel złożone.

● W dzisiejszą niedzielę po mszach św. przed kościołem zostanie przeprowadzona zbiórka funduszy, które zostaną przekazane przez Caritas naszej Archidiecezji poszkodowanym, którzy ucierpieli w wyniku powodzi i nawałnic.

● W poniedziałek po porannej Mszy Św. modlitwy do Ducha Św.

● We wtorek o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.

● W środę na 16.30 Przyjaciele Radia Maryja zapraszają na modlitwy do Kościoła.

● W czwartek po wieczornej mszy św. Legion Maryi zaprasza do kościoła na modlitwy za kapłanów.

● W piątek o godz. 15.00 w kościele Godzina Miłosierdzia.

● W sobotę o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 08.08

● Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

OGŁOSZENIA OGÓLNE

● W poniedziałek 2 sierpnia br. o godz. 10.00 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza Św. w intencji wszystkich ++ górników z naszego miasta oraz ich rodzin i dobrodziejów. Po Mszy Św. nastąpi przejście na cmentarz parafialny, gdzie o godz. 11.00 odbędzie się oficjalne odsłonięcie odrestaurowanego nagrobka miejsca spoczynku tragicznie zmarłych górników w katastrofie górniczej na Kopalni „Schleisen” z dnia 2 marca 1904 r.

● W związku z czasem wakacyjnym podajemy kilka zmian dotyczących funkcjonowania naszej parafii:

– Kancelaria parafialna jest czynna tylko w poniedziałki i czwartki w godz. 9.00-12.00 i 16-17.00.

Sprawy dotyczące pogrzebu można załatwiać w każdej porze.

– Msze Św. w tygodniu są tylko raz dziennie: o godz. 8.00 w poniedziałek, środę i piątek, zaś o 18.00 we wtorek i sobotę a w czwartek o 17.00.

– Ustaje czwartkowa Adoracja Najświętszego Sakramentu.

– Na czas wakacji transmisja Mszy Św. niedzielnych i świątecznych zostaje zawieszona.

– Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy Św., które kapłani odprawią na urlopie poza parafią.

Na czas urlopów, wyjazdów i wakacji niechaj Chrystus wszystkim obficie błogosławi!