„Dzieci macie coś do jedzenia?” – pyta zmartwychwstały Chrystus nad Jeziorem Galilejskim. Czuły sposób, w jakim Pan zwraca się do uczniów, jest wstępem do obfitego połowu ryb. W ewangelicznej scenie ujawnia się Boża hojność, a także wezwanie do wiary i misji. Prośmy podczas tej Eucharystii o dar zażyłości z Chrystusem Zmartwychwstałym oraz o gotowość do wprowadzenia Jego słów w nasze codzienne życie.

III  NIEDZIELA  WIELKANOCNA                                                                                                           01.05

●  W dzisiejszą niedzielę obchodzimy 109 rocznicę poświęcenia naszego Kościoła. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii. Serdeczne podziękowania składamy za wszelkie ofiary zarówno składane w kościele jak i te przesyłane na konto parafii.   

     O 15.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe.

●  W poniedziałek po mszy porannej nabożeństwo do Ducha Sw.

●  We wtorek 3 maja obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. według porządku niedzielnego, nabożeństwo majowe o godz. 15.30. Nie będzie nabożeństwa do MB Nieustającej Pomocy Wraz z władzami Miasta Świętochłowice serdecznie zapraszamy na mszę św. o godz. 11.00, która zostanie odprawiona w intencji naszego Miasta oraz Mieszkańców z okazji Święta Konstytucji 3 maja.

● W środę o 16.30 Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na modlitwy do kościoła.

 W czwartek po mszy św. o godz. 8.00 wystawienie i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

     Legion Maryi zaprasza na modlitwy w intencji kapłanów po mszy porannej.

    Dzieci zapraszamy na spowiedź św. o godz. 16.30, następnie a mszę św. szkolną o godz. 17.00

●  W piątek, o godz. 15.00 w kościele Godzina Miłosierdzia.

     Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na mszę o godz. 18.00, po mszy spotkanie.

●  W sobotę o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz okazja do spowiedzi świętej.

IV  NIEDZIELA  WIELKANOCNA   ●  DOBREGO  PASTERZA                                                    08.05

●  W przyszłą niedzielę w naszej parafii obchodzimy odpust w małym kościele pw. „Dobrego Pasterza”.

W związku z uroczystością komunijną w dużym kościele dla dzieci rodziców i zaproszonych gości, zapraszamy parafian na dodatkowe dwie msze św. odpustowe do małego kościoła o godz. 9.30 oraz o godz. 11.00. Kolekta przeznaczona będzie na utrzymanie małego kościoła.

OGŁOSZENIA  OGÓLNE  

Serdeczne podziękowanie składamywszystkim ludziom dobrej woli, którzy zaangażowali się w „Dzień Dobra”, który odbył się w zeszłą niedzielę w naszej parafii. Dziękujemy całej ochronce parafialnej, za zorganizowanie kiermaszu, nauczycielom i dzieciom z naszych szkół i przedszkoli za oprawę muzyczną i śpiew podczas mszy, państwu Wiencek za opracowanie i przeprowadzenie gry terenowej, dziękujemy także życzliwym osobom za udostępnienie obrazów i rzeźb naszych lokalnych twórców jak i za piękny koncert kontrabasowy z wykładem Maksymowi Pistelokowi.

• Serdecznie zapraszam rodziców wraz dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Świętej na obowiązkową próbę przed uroczystością komunijną, która odbędzie się 5 maja (czwartek) o godz. 18.00 SP 17, godz. 19.00 Sp 5. Prosimy zabrać ze sobą świece. Druga spowiedź święta odbędzie się w najbliższą sobotę 7 maja o godz. 9.00 zapraszamy dzieci ze SP nr 17, zaś o godz. 10.00 dzieci z SP 5.

• W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Msza św. dla dzieci ze SP 17, rodziców i zaproszonych gości o godz. 9.30, zaś dla dzieci ze SP 5, rodziców i zaproszonych gości o godz. 11.30. Wszystkie dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na nabożeństwo komunijne o godz. 17.00.

• Zapraszamy na nabożeństwa majowe: w niedziele i uroczystości o godz. 15.30, zaś w tygodniu o 17.30.

     „Ave Maryja, przeczysta Lilija.”  W miesiącu maju wypraszaj nam potrzebne łaski.