Bóg dał nam przykazanie „Dzień święty święcić” nie po to, żeby nam utrudniać życie, ale żeby je uświęcić. Oderwanie od codziennych zajęć jest darem dla każdego, danym dla zadbania o relacje z Bogiem i bliźnimi. Wdzięczni za ten dar zwróćmy się do Boga, który w tej Eucharystii chce nas uczynić podobnymi do Jezusa Chrystusa.

IX NIEDZIELA ZWYKŁA  –  02.06

Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

▪O godz. 15.30  nabożeństwo Eucharystyczne.W tradycyjnej oktawie Bożego Ciała do czwartku włącznie zapraszamy na nabożeństwa eucharystyczne o godz. 17.30 wraz procesją teoforyczną dookoła kościoła.

▪W I czwartek po porannej mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo Eucharystyczne i całodniowa adoracja. Po porannej mszy św. Legion Maryi zaprasza na modlitwy w intencji kapłanów i o nowe powołania. O godz. 16.45 zakończenie adoracji procesją teoforyczną dookoła kościoła.

▪W I piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.  Po porannej mszy św. zapraszamy na nabożeństwo z Aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. O godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia.

▪W sobotę od godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do skorzystania ze spowiedzi.

X NIEDZIELA ZWYKŁA  –  09.06

▪W przyszłą kolekta przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny UŚ.

OGŁOSZENIAOGÓLNE

▪W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy gościć siostry elżbietanki, które z okazji jubileuszu 100-lecia prowincji katowickiej opowiedzą o swojej działalności, a po Mszy św. poproszą o wsparcie materialne na cel utworzenia w katowickim klasztorze oddziału opiekuńczego dla niepełnosprawnych i chorych sióstr.

Ogłoszenie dla młodzieży! Nasza parafia organizuje III spływ kajakowy malowniczą rzeką Wdą, w dniach od 1 do 10 lipca br. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w środę 5 czerwca, o godz. 19.00 w salkach przy probostwie. Na odkrywanie piękna polskiej przyrody i niepowtarzalną przygodę zaprasza proboszcz.

„Idzie, idzie Bóg prawdziwy, idzie Sędzia sprawiedliwy,

stańmy wszyscy pięknym kołem i uderzmy przed Nim czołem”.