Wsłuchując się w dzisiejszą Ewangelię, możemy doznać – wstrząsu. Jan Chrzciciel zapowiada sąd i wzywa do nawrócenia. Słowo proroka jest stanowcze i wskazuje na konieczność przygotowania naszego życia na przyjście Chrystusa. Prośmy w trakcie tej Eucharystii o dar wewnętrznej przemiany, abyśmy mogli przynosić liczne owoce chrześcijańskiego życia.

● II  NIEDZIELA  ADWENTU   04.12

Kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii. Za złożone ofiary pieniężne składamy serdeczne Bóg zapłać! Przed kościołem zbiórka na: „Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie”.

    Zapraszamy o godz. 15.30 na nieszpory niedzielne.

● W środę o 17.30 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

● W czwartek po porannej mszy św. całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Legion Maryi zaprasza do modlitwy za kapłanów.  Od godz. 12.00 do 13.00 zapraszamy do kościoła na godzinę łaski.

● W piątek o godz. 15.00 w kościele godzina miłosierdzia.

● W sobotę o 17.30 wystawienie Najświętszego sakramentu i okazja do spowiedzi.

● III  NIEDZIELA  ADWENTU – RADOŚCI  (GAUDETE)     11.12

● Kolekta przeznaczona na potrzeby parafii.

OGŁOSZENIA  OGÓLNE

● W naszej parafii zapraszamy na roraty dla dzieci i młodzieży od poniedziałku do piątku na godz. 6.50.

    Dorosłych zapraszamy na msze św. roratnie w poniedziałki, środy i piątki na godz. 18.00.

● W kancelarii parafialnej, a także w przedsionku przy wejściu do kościoła, można zaopatrzyć się w

     kalendarze z wizerunkiem naszego kościoła na rok 2023 w cenie 15 złotych, a także nabyć świece na stół  wigilijny małe 10 zł,  duże 16 zł., oraz  opłatki małe i duże (ofiara dowolna).

 ● W niedzielę 11 grudnia na godz. 8.00 zapraszamy na mszę św. za wszystkich zmarłych  górników.

     W zakrystii oraz kancelarii parafialnej przyjmowane są imienne zapisy za ++ górników.

 ● W przyszłą niedzielę na mszy św. o g. 11.00 poświęcimy medaliki i krzyżyki dzieciom przygotowującym się do I Komunii Św.

 ●  Odwiedziny chorych i starszych parafian przed Bożym Narodzeniem odbędą się w sobotę 17 grudnia.

 ●  Nasza parafia, podobnie jak w ubiegłym roku, włącza się do bożonarodzeniowej akcji „Paczuszka dla maluszka” organizowaną przez „Fundację małych stópek”. Chcemy wesprzeć dzieci z Fundacji Rodzin Polskich im. Jana Pawła II ze Świętochłowic. Zbiórka odbywa się do czwartej niedzieli Adwentu (czyli   do 18.12), a prezenty zostaną zakupione i dostarczone do wskazanej nam rodziny przed świętami Bożego Narodzenia, tak by dzieci mogły je znaleźć pod choinką. Więcej informacji można znaleźć na plakatach w gablotkach i u parafialnych koordynatorów (numer telefonu na plakacie). Można także zabierać do domu choinkowe bombki.

● Wyjazd na jarmark świąteczny do Pragi odbędzie się w przyszłą sobotę 10. grudnia. Zbiórka na parkingu przy ulicy Karpackiej (obok myjni i ośrodka zdrowia „Na Wzgórzu”) o godz. 3.45 wyjazd o godz. 4.00.

    Powrót w godzinach nocnych. Prosimy o zapoznanie się z komunikatem wyjazdowym dostępnym w gablotkach, na stronie internetowej parafii lub facebooku.

● Plan odwiedzin kolędowych został udostępniony na stronie internetowej oraz znajduje się w gablotkach.

    Osoby, które zgłosiły chęć przyjęcia kapłana w domu, prosimy o zapoznanie się z harmonogramem odwiedzin. Tam również znajdziemy daty mszy św. za mieszkańców z poszczególnych ulic.

● Ruch Światło – Życie zaprasza wszystkich oazowiczów oraz rodziny i młodzież poszukujących swojego miejsca w Kościele na adwentowy Dzień Wspólnoty. Odbędzie się on w parafii św. Józefa na Zgodzie 11. grudnia od godziny 10:00. Będziemy wraz ze wspólnotą parafialną celebrować Eucharystię oraz poznawać tego, który jest naszym Światłem i Życiem. Szczegóły na plakatach. Wspólnota Oazowa życzy parafianom błogosławionego czasu Adwentu.