„Wy jesteście solą ziemi… Wy jesteście światłem świata”. Słowa z dzisiejszej Ewangelii to coś więcej niż wymagające wezwanie. Jezus chce pogłębić w nas ufność, że autentyczne życie wiary jest zaczynem przemieniającym nasz świat. Prośmy w tej Eucharystii o dar wewnętrznej przemiany, aby wszystkie nasze decyzje, zamiary i czyny przybliżały innych do królestwa Bożego.

NIEDZIELA – V NIEDZIELA ZWYKŁA                                                                                        05.02

Dziś w naszej parafii holmilie głosi ks. Emanuel Pietryga proboszcz u św. Jadwigi Śl. w Chorzowie. Wraz z katechistami pragnie zaprosić nas na katechezy biblijne w kościele.

Kolekta przeznaczona jest dziś na potrzeby archidiecezji, a w szczególności na utrzymanie, działalność
i remont domów rekolekcyjnych. Bóg zapłać za złożone ofiary. O 15.30 nieszpory niedzielne.

  • W poniedziałek po porannej mszy św. nabożeństwo do Ducha Świętego.
  • W środę o godz. 17.30 nowenna do MBNP.
  • W czwartek po porannej Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu i całodzienna adoracja. Legion Maryi zaprasza do modlitwy za kapłanów.
  • W piątek 0 godz. 15.00 w kościele Godzina Miłosierdzia.
  • W sobotę przeżywamy wspomnienie NMP z Lourdes, które obchodzimy jako Światowy Dzień Chorego. Od godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

NIEDZIELA – VI NIEDZIELA ZWYKŁA                                                                                      12.02

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na utrzymanie naszego kościoła.

OGŁOSZENIA OGÓLNE

  • W dniu 7 lutego br. tj. wtorek, od godz. 13.00 w poradni „Na wzgórzu” odbędą się badania DOPPLER przepływu tętnic szyjnych i kończyn dolnych oraz badanie USG piersi. Badania są odpłatne, zaś bliższe informacje uzyskać można w przychodni.
  • Zapraszamy na katechezy neokatechumenalne dla dorosłych i młodzieży, które rozpoczną się w naszej parafii. Pierwsze spotkanie w poniedziałek 6.02. Spotkania będą się odbywały w poniedziałki i środy o godz. 18:45 – po Mszy św. w kościele. Przyjdź i posłuchaj Dobrej Nowiny, która może odmienić Twoje życie!
  • Wszystkich, którzy jeszcze nie odebrali pamiątek, zapraszamy po mszy św. do zakrystii po odbiór okolicznościowych obrazków za odprawione roraty dla dorosłych.
  • Wszystkich chętnych zapraszamy do wspólnego wakacyjnego pielgrzymowania w dniach 10 do 17. sierpnia. Chcemy tym razem zwiedzić i modlić się w Krajach Nadbałtyckich. W zaledwie 8 dni odwiedzimy 5 krajów: Litwę, Łotwę, Estonię, Szwecję i Finlandię. Będziemy we wspaniałych stolicach i innych miejscach, posmakujemy lokalnych przysmaków, spędzimy niezapomniany czas na promach podziwiając niesamowite widoki. A wszystko to połączone z codzienną Mszą św. i wspólną modlitwą. Zapisy w kancelarii parafialnej wraz z wpłatą 300 złotych zaliczki. Szczegółowy plan dostępnych w gablotkach, na stronie internetowej parafii i profilu facebook’owym.