„W tym objawiła się miłość Boga ku nam, że zesłał Syna swego Jednorodzonego na świat, abyśmy życie mieli dzięki Niemu”. Słowa św. Jana, które usłyszeliśmy dziś w drugim czytaniu, mają nam pomóc zrozumieć, że miłość, którą Bóg nas obdarzył, nie ma sobie równych. To właśnie ta miłość powinna być źródłem naszego życia. Prośmy o nią w dzisiejszej Eucharystii.

VI  NIEDZIELA  WIELKANOCNA – 05.05

Kolekta przeznaczona jest na WŚSD w Katowicach.  

▪O 15.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe.

▪ Od dziś diakoni WŚSD rozpoczynają rekolekcje przed święceniami prezbiteratu. Polecamy ich oraz ks. rekolekcjonistę modlitwie wszystkich wiernych. Święcenia prezbiteratu odbędą się w sobotę 11 maja, o godz. 10.00 w katowickiej Katedrze.

▪ W poniedziałekobchodzimy Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

▪ Od poniedziałku do środy w  Kościele trwają dni krzyżowe czyli modlitwy o urodzaje. W ramach nabożeństwa majowego w poniedziałek o godz. 17.15  będziemy się modlili przy krzyżu na ul. Górnej, we wtorek przy krzyżu misyjnym, zaś w środę przy krzyżu z boku kościoła.  

▪ W środę przypada Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męcz., głównego patrona Polski.

▪W czwartek po mszy św. o godz. 8.00 wystawienie i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

      Legion Maryi zaprasza do modlitwy w intencji kapłanów po mszy porannej.

▪Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. O g. 15.00 w kościele Godzina Miłosierdzia.

▪W sobotę od godz. 17.30 okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

VII NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 12.05

▪W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.W naszej parafii będziemy przezywać uroczystość I Komunii Świętej w dużym kościele dla dzieci rodziców i zaproszonych gości.

Parafian zapraszamy na dodatkowe dwie msze św. do małego kościoła o godz. 9.30 oraz o godz. 11.00.

Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszego kościoła.

OGŁOSZENIAOGÓLNE

▪ Zapraszamy wiernych na codzienne nabożeństwa majowe: w niedziele i uroczystości o godz. 15.30, zaś
w tygodniu o 17.30, w czwartek po mszy św. czyli ok. 17.30

▪ W czwartek odbędzie się druga próba przed uroczystością I Komunii świętej: o 17.45 uczniowie SP 5,
o 19.00 uczniowie SP 17.  Dzieci przychodzą z rodzicami i przynoszą ze sobą świece. Obecność obowiązkowa. W sobotę spowiedź dzieci przed uroczystością I Komunii: o 9.00 – SP 17 , o 10.00 – SP 5.

▪ Wszystkie osoby lubiące śpiew zachęcamy do dołączenia do parafialnego chóru Magnificat. Próby odbywają się w każdy wtorek od 17.30-19.00oraz w czwartek od 17.00-19.00 w salce parafialnej na piętrze. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: https://chormagnificat.blogspot.com/ oraz na facebooku: chor.magnificat.54.

▪ Zapraszamy do uczestnictwa w 2 Pieszej Pielgrzymce dekanatu Świętochłowice na Jasną Górę od piątku do niedzieli 30 maja-2 czerwca. Zapisy do 15 maja odbywają się poprzez stronę internetową www.pielgrzymka-swietochlowice.webnode.page  Koszt uczestnictwa to 160 zł/w tym noclegi w Woźnikach i Częstochowie, transport bagażu i koszty organizacyjne/. Zaliczkę 50 zł wpłacamy w zakrystii. Szczegóły na stronie internetowej. Jeżeli ktoś z chętnych posiada uprawnienia do kierowania ruchem albo kwalifikacje pielęgniarskie lub medyczne, to bardzo prosimy o pomoc i zgłoszenie w zakrystii

„Ave Maryja, przeczysta Lilija.”  W miesiącu maju wypraszaj nam potrzebne łaski.