„Największy z was niech będzie waszym sługą”- zachęca Jezus w dzisiejszej Ewangelii. Chrystus wskazuje też na niewłaściwe postawy, które grożą wierzącym wszystkich czasów i szerokości geograficznych. Są nimi: pycha, buta, obłuda, faryzeizm i krytykanctwo. Prośmy dziś Pana o łaskę życia w prawdzie i o dawanie dobrego świadectwa.

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA –  05.11

▪Kolekta niedzielna przeznaczona jest narenowację Kalwarii Piekarskiej. O g. 15.30 nieszpory niedzielne.

▪ Zapraszamy na różaniec za zmarłych zalecanych w wypominkach, który będziemy odmawiać pół godziny przed mszą poranną i wieczorem od godz. 17.15. Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące, można uzyskać od południa uroczystości Wszystkich Świętych do 8 listopada (środa). Należy pobożnie nawiedzić kościół, odmówić „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach Ojca Świętego, odprawić spowiedź i przyjąć Komunię św. oraz nawiedzić cmentarz.

▪ W czwartek przeżywamy Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, po Mszy św. o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i całodzienna adoracja. Legion Maryi zaprasza do modlitwy za kapłanów.

▪ W czwartek zapraszamy na Mszę św. szkolną na godz. 17.00 podczas, której zostaną rozdane dyplomy
i upominki pierwszoklasistom za konkurs różańcowy. 

   ▪ W piątek o godz. 15.00 w kościele godzina miłosierdzia.

   ▪ W sobotę o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.11

▪W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na funkcjonowanie naszej parafii. Przed kościołem  będzie można złożyć ofiarę na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

OGŁOSZENIA  OGÓLNE

▪ Nasza parafia przygotowała kalendarz ścienny na rok 2024 z wizerunkiem kościoła w cenie 15 zł. Można go nabyć w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

▪  Serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania w dniach 23-30. czerwca 2024. Tym razem chcemy nawiedzić sanktuaria Francji. Szczegółowy plan znajduje się w gablotkach, na naszej stronie internetowej oraz profilu facebook’owym. Zapisy w kancelarii parafialnej. W razie pytań prosimy
o kontakt z ks. Markiem.

▪W przyszłą niedzielę 12. listopada, u młodzieży oazowej będzie można zaopatrzyć się w świętomarcińskie rogaliki. Zebrane ofiary będą przeznaczone na dofinansowanie wakacyjnych rekolekcji formacyjnych.

▪Zapraszamy na dekanalny wieczór modlitewny, który odbędzie się dnia 12 listopada, w parafii św. Józefa w Świętochłowicach-Zgodzie. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach w gablotkach.

▪  W zakrystii do odebrania są znaczki z wizerunkiem naszego ołtarza dla osób, zapisanych dodatkowo.

▪  Dnia 15 listopada, godz. 18:30 w katowickim Spodku zostanie wystawiony spektakl muzyczny „MARYJA”.

Bilety w cenie 40zł, 70złi 120zł są do nabycia w kancelarii parafialnej.

▪  Pragniemy poinformować, że w związku z kolędą nasza parafia zostanie podzielona na dwa obszary odwiedzin duszpasterskich. Jednego roku odwiedzimy jedną część parafii, zaś drugiego następną. Zmiany podyktowane są ograniczeniami personalnymi księży.   

▪Z wielką radością pragniemy poinformować, że nasi ministranci zdobyli wczoraj (sobota) I miejsce w kategorii średniej w dekanalnych eliminacjach halowej piłki nożnej. Tym samym awansowali do etapu rejonowego. Serdecznie gratulujemy tego wielkiego sukcesu i życzymy powodzenia w dalszych etapach.

„Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen”.