Święto Chrztu Pańskiego, które dziś przeżywamy, zamyka okres Bożego Narodzenia. Ewangelia stawia przed nami Jezusa wychodzącego z Jordanu, który widzi otwierające się niebo i Ducha Świętego zstępującego w postaci gołębicy. Słyszy także głos Ojca: „Tyś jest moim Synem umiłowanym, w Tobie mam upodobanie”. Nowy Etap w historii zbawienia właśnie się rozpoczyna.  
U progu tej Eucharystii pomyślmy o tym, że na każdego z nas zstąpił Duch przybrania za synów, który odnawia w nas Boży obraz i Boże podobieństwo.
 

NIEDZIELA – ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO – 07.01

  ▪ Dziś obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego, które jest wspomnieniem chrztu Jezusa w Jordanie oraz   zapowiedzią ustanowienia chrztu chrześcijańskiego. 

     Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, składamy serdeczne Bóg zapłać za każde pieniężne wsparcie.      

  ▪ Od poniedziałku rozpoczynamy Okres Zwykły roku liturgicznego. W tym czasie wspominamy misterium Chrystusa w całej Jego pełni. 

  ▪ W środę o godz. 17.30 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.  

  ▪ W czwartek po porannej Mszy św. wystawienie i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Legion Maryi zaprasza do modlitwy w intencji kapłanów do kościoła po porannej Mszy św.    

▪ W piątek o 15.00 w kościele godzina miłosierdzia. 

▪ W sobotę od godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do sakramentu spowiedzi św. 

II NIEDZIELA ZWYKŁA  14.01 

  ▪ Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszego kościoła.  

                                                             OGŁOSZENIA  OGÓLNE 

        ▪ W Niedziele 14 stycznia w naszym kościele wystąpi Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji  
     w Katowicach, która najpierw zapewni oprawę muzyczną na Mszy św. o godz. 11.00, a następnie wykona  koncert zaraz po Mszy św. Serdecznie zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie. 

  ▪ Kontynuujemy odwiedziny duszpasterskie w naszej parafii. Harmonogram jest umieszczony w gablotkach, na stronie internetowej parafii oraz na Facebooku. 

  ▪ Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Francji. Szczegółowy plan znajduje się w gablotkach oraz na stronie internetowej i parafialnym Facebooku. Zapisy w kancelarii parafialnej. 

Niechaj Święto Chrztu Pańskiego, przypomni każdemu z nas godność dziecka Bożego.