Ewangelia dzisiejszej niedzieli stawia przed naszymi oczami Chrystusa – Dobrego Pasterza, który zapewnia opiekę tym wszystkim, którzy mu zaufali. „Moje owce nie zginą na wieki i nikt nie wyrwie ich z mojej ręki”. Wsłuchani w słowa Jezusa prośmy o umocnienie naszej wiary i dar przylgnięcia do Boga całym naszym życiem.

IV  NIEDZIELA  WIELKANOCNA              08.05

●  W dzisiejszą niedzielę obchodzimy odpust w małym kościele pw. „Dobrego Pasterza”.  Msze odpustowe w małym kościele o godz. 9.30 oraz o godz. 11.00. Kolekta przeznaczona jest na utrzymanie małego kościoła. Serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie złożone ofiary.

● W czwartek 12. maja podczas Mszy Św. o godz. 17.00 młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania przez posługę abpa Adriana Galbasa. W związku z tą uroczystością adoracja Najświętszego Sakramentu zakończy się o 15.30. Wyjątkowo nie będzie możliwości spowiedzi przed tą Mszą oraz nabożeństwa majowego po. Obowiązkowa próba dla osób dopuszczonych będzie w środę 11. maja o godz. 18.45 w kościele.

●  W piątek, o godz. 15.00 w kościele Godzina Miłosierdzia.

●  W sobotę odwiedziny chorych i starszych parafian, zaś o godz. 17.30 okazja do spowiedzi świętej.

V  NIEDZIELA  WIELKANOCNA                                                                                                              15.05

●  Kolekta przeznaczona będzie na WŚSD w Katowicach.

OGŁOSZENIA  OGÓLNE  

• W piątek 13 maja przeżywamy wspomnienie NMP z Fatimy. Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, które rozpoczniemy o godz. 17.00 w kapliczce przy ul. Bieszczadzkiej,  następnie przejdziemy w procesji z modlitwą różańcową do naszego kościoła. O godz. 18.00 odprawimy mszę św. dziękczynną w 22 rocznicę święceń proboszcza ks. Damian oraz 5 rocznicę święceń wikariusza ks. Marka. Po mszy zapraszamy na prelekcję ze slajdami, pt.: „Fatima, papież i Adamello” jako dopełnienie i pogląd do kazania ze mszy św.

• Od dzisiejszej niedzieli diakoni WŚSD w Katowicach rozpoczynają rekolekcje przed święceniami prezbiteratu, polecamy ich i ks. rekolekcjonistę modlitwie wszystkich wiernych. Święcenia prezbiteratu odbędą się w sobotę 14 maja o godz. 10.00 w katowickiej katedrze.

W dzisiejszą i następną niedzielę po mszy o godz. 11.00 będziemy rozdawać nagrody za ukończoną grę terenową, która miała miejsce w „Dniu dobra”.

•  Zapraszamy na nabożeństwa majowe: w niedziele i uroczystości o godz. 15.30, zaś w tygodniu o 17.30.

• Pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach odbędzie się w niedzielę 29 maja pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”. Już teraz zapowiadamy, że pragniemy wyruszyć pieszą pielgrzymką z naszej parafii wraz z duszpasterzem.

   „Gwiazdo zaranna, śliczna Jutrzenko.”  W miesiącu maju wypraszaj nam potrzebne łaski.