I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – Niedziela Trzeźwości -1.03

• Kolekta Jałmużna postna. Serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę.
  • Zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 15.15.
  • O godz. 16.00 Msza św. chrzcielna.

PONIEDZIAŁEK – 2.03

• Z racji pierwszego poniedziałku miesiąca po porannej Mszy św. nabożeństwo do Ducha Świętego.

WTOREK  – 3.03

• Nowenna do M.B Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.

ŚRODA – Święto św. Kazimierza, Królewicza –  4.03

• Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na modlitwy do kościoła na godz. 16.00

I CZWARTEK miesiąca – 5.03

• Po Msz św. nabożeństwo o nowe powołania kapłańskie misyjne i zakonne z naszej parafii.
  • Legion Maryi zaprasza na modlitwy za kapłanów.

I PIĄTEK miesiąca  – 6.03

• Po Mszy św. nabożeństwo Pierwszo piątkowe.
  • Godzina Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 w kościele.
  • Droga Krzyżowa o godz. 17.15 w czasie której będziemy modlić się za zmarłych zalecanych. Zalecki za zmarłych prosimy składać w zakrystii.
  • O godz. 18.00 Msza św. z udziałem młodzieży naszej parafii i Kandydatami do bierzmowania. Po Mszy św. około 18.30 odbędzie się I Próba przed bierzmowaniem. Obecność jest obowiązkowa.

I SOBOTA – 7.03

• Po Mszy św. nabożeństwo do niepokalanego Serca Maryi.
  • Odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną – prosimy ich zgłosić w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania o godz. 17.00.

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 8.03

• Przed kościołem zbiórka na fundusz misyjny Ad Gentes.
  • Kolekta na potrzeby parafii. Serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę.
  • Zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 15.15.

Ogłoszenia ogólne.

• Zachęcamy wiernych do podjęcia abstynencji i danie świadectwa przez swój wpis. Zachęcamy wiernych do postu i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia, a także ograniczenia spożycia napojów alkoholowych.
  • 4 marca po Mszy św. wieczornej spotkanie z Rodzicami Dzieci I Komunijnych w kościele.
  • Przypominamy, że najbliższe nauki dla narzeczonych odbędą się  marcu w następujących terminach: 12.03., 13.03., 14.03. 19.00 w salce katechetycznej.
  • W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego warto przeczytać: o początku rekolekcji wielkopostnych z kardynałem Stefanem Wyszyńskim; o metodach pokonywania pokus  oraz wiele ciekawych artykułów. Do numeru dołączony magnes z myślami kardynała Stefana Wyszyńskiego na każdy tydzień Wielkiego Postu.  Jest także nowy marcowy numer Wiadomości Parafialnych.