1.09. – Niedziela  22  Zwykła

• Dziś w niedzielę Dzień Wspólnoty Ruchu Światło Życie w katedrze.
  • Kolekta na potrzeby archidiecezji – na działalność edukacyjno-wychowawczą wśród młodzieży w archidiecezji; utrzymanie kościoła akademickiego (krypta katedry). Składamy serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę.
  • Nieszpory niedzielne o godz. 16.00.

2.09. – Poniedziałek

• Po mszy porannej o godz. 8.oo, z racji pierwszego poniedziałku odbędzie się  nabożeństwo do Ducha Św.
  • Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego zapraszamy wszystkich uczniów i uczennice, rodziców oraz nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły na Mszę Św. o godz. 9.oo

3.09. – Wtorek

• O 17.3o –  Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

4.09. – Środa

• Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na modlitwy do kościoła o godz. 16.oo

5.09. – I Czwartek miesiąca

• Zapraszamy na Nabożeństwo o liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne
  • Legion Maryi zaprasza po Mszy św. porannej  na modlitwy w intencji kapłanów

6.09. – I Piątek  miesiąca

• Po Mszy Św. porannej Nabożeństwo do NSPJ
  • O godz. 15.oo zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia

7.09. – I Sobota miesiąca

• Odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Prosimy ich zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.
  • Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP po Mszy Św. porannej
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu pokuty i pojednania o godz. 17.00.

8.09. – Niedziela  23  Zwykła

• Kolekta na potrzeby naszej parafii. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę.
  • Nieszpory niedzielne o godz. 16.00.

• W tym tygodniu rozpoczęliśmy prace nad odświeżeniem figury Matki Bożej Różańcowej w ołtarzu głównym znajdującym się w prezbiterium naszego kościoła. Wcześniej takie prace wykonano przy figurach św. Anny i Joachima, które znajdują się na filarach bocznych.
  • Za tydzień w niedziele odbędzie się Msza Św. w intencji zmarłych Działkowców Rodzinnych Ogródków Działkowych „Jutrzenka” o godz. 9.3o.
  • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi  nr 17 odbędzie się:

O godz. 8.15 – Uczniowie klas V – VIII

O godz. 9.oo – Msza Św. w kościele

O godz. 10.oo – Uczniowie klas II – IV

O godz. 13.3o Zapraszamy na Miejskie Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego  – Pasowanie na ucznia klasy I

• Zachęcamy do nabycia Nowego numeru Wiadomości Parafialnych , w którym przeczytamy o naszym Ks. Proboszczu Eugeniuszu i Jego 20 latach posługi w naszej parafii.
  • Jest także kolejny numer Gościa Niedzielnego, w którym warto przeczytać: o łaskach wymodlonych przed Jasnogórską Ikoną; a także o sanktuarium maryjnym w Kevelaer, gdzie modli się najwięcej Niemców oraz wiele innych ciekawych artykułów.