I Niedziela ADWENTU – 1.12

• Dzisiaj rozpoczynamy Adwent – okres pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Dziś obchodzimy Niedzielę Trzeźwości.
  • Kolekta na potrzeby parafii. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę.
  • Msza św. chrzcielna o godz. 15.00.
  • Nabożeństwo adwentowe  o godz. 16.00.

Poniedziałek – 2.12

• Po Mszy św. zapraszamy na Nabożeństwo do Ducha Świętego

Wtorek – Wspomnienie św. Franciszka  Ksawerego, prezb – 3.12

• Nowenna do MB Nieustającej pomocy o godz.17.30

Środa – Wspomnienie św. Barbary, dz.i męcz.,patronki archidiecezji – 4.12

• Roraty o godz. 6.30.
  • Zapraszamy na  Mszę św. w intencji wszystkich górników z racji ich święta o godz. 9.00

I Czwartek miesiąca – 5.12

• Roraty o godz. 17.00. Po porannej Mszy św. nabożeństwo I czwartkowe
  • Legion Maryi zaprasza po Mszy św. porannej  na modlitwy w intencji kapłanów

I Piątek miesiąca – Wspomnienie św. Mikołaja – 6.12

• Roraty o godz. 6.30
  • Po porannej Mszy św. nabożeństwo I  piątkowe.
  • O godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia Bożego.
  • Oaza naszej parafii zaprasza na swoje spotkania młodych ludzi, którzy pragną bliżej poznać Boga.

I Sobota miesiąca – Wspomnienie św. Ambrożego, bpa i dk – 7.12

• Po porannej Mszy św. nabożeństwo I  sobotnie.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu pokuty i pojednania o godz. 17.00.

II Niedziela  ADWENTU  UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO  POCZĘCIA – 8.12

• Przed Kociołem Zbiórka na  Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  • Kolekta na potrzeby parafii. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę.
  • Nabożeństwo adwentowe  o godz. 16.00.

• Od poniedziałku 2 grudnia rozpoczną się Roraty pod hasłem:” Radujcie się. Pan jest Blisko! Roraty z kard. Stefanem Wyszyńskim„. Zapraszamy na godz. 6.30 wszystkie dzieci z lampionami. Roraty w godzinach – poniedziałek – piątek o 6.30, natomiast w czwartki o 17.00. Serdecznie zapraszamy.
  • Przyjmowane są imienne zapisy górników na Mszę św. za żywych i za zamarłych w zakrystii.
  • Od piątku rozpoczęły  się odwiedziny duszpasterskie „KOLĘDA”  w naszej parafii. Szczegółowy plan kolędy będzie zamieszczony w gablocie na stronie internetowej parafii oraz w listopadowych „Wiadomościach Parafialnych”.
  • W sobotę po wieczornej Mszy św. oraz w niedzielę 8 grudnia po wszystkich Mszach św., odbędzie się Kiermasz Świąteczny przygotowany przez uczniów i nauczycieli Podstawowej Specjalnej nr. 10 im. Janusza Korczaka. Zaprasza Społeczność Szkoły.
  • W przedsionku kościoła do nabycia lampiony Roratnie w cenie 18 zł., Kalendarze Parafialne na Rok 2020 w cenie 7 zł. oraz opłatki (ofiara dowolna), świece Caritas (małe 5zł) i (duże 12zł) Serdecznie zapraszamy!
  • Zarząd Związku Niewidomych zaprasza w dniu 5 grudnia na Koncert Charytatywny :” Zobaczyć Kolory Życia”  do Filharmonii Śląskiej w Katowicach. cena bilety 30 zł. Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem.
  • Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego w którym warto przeczytać: rozmowa z matką chłopca cudownie ocalonego za wstawiennictwem kard. Fultona Sheena; świadectwo Polaków modlących się przy grobie ks. Dolindo Ruotolo; początek adwentowego cylku „Pan jest Blisko” – pierwszym przewodnikiem będzie prorok Izajasz oraz wiele innych ciekawych artykułów..  Jest także do nabycia nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.

Nawiązując do informacji zamieszczonej w listopadowym numerze Wiadomości Parafialnych, dotyczących zmiany układu Mszy świętych Niedzielnych,  przypominamy Szanownym Parafianom, że Od 1 stycznia 2020  Nowego Roku Kalendarzowego zostanie zmieniony układ Mszy świętych w Niedziele i Uroczystości:

Msze święte sprawowane będą w godzinach: 8.00; 9.30 (koncelebrowana); 11.00 (koncelebrowana) oraz o godz. 16.00 Nieszpory będą o godz. 15.30. Dziękujemy za wyrozumiałość i zapraszamy do licznego udziału! Wasi Duszpasterze.