Bóg Ojciec tak bardzo nas umiłował, że dał nam Swojego Syna, który stał się jednym z nas. Dokonało się to w łonie Świętej Bożej Rodzicielki, której uroczystość dzisiaj obchodzimy. W Swojej Matce daje nam Jezus wzór do naśladowania. Reprezentuje Ona całkowitą uległość wobec woli Bożej, która zaczęła się w chwili Zwiastowania, przez betlejemski żłóbek, aż po Górę Kalwarię. Dzisiejsza niedziela jest również początkiem Nowego Roku Pańskiego. Zaczynając tę noworoczną ofiarę wzbudźmy akt szczerego żalu za to, co było złe w dotychczasowym życiu.

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI – 1.01

Kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

 • Dziś obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój. W hymnie do Ducha Świętego, zaśpiewanym na początku Mszy św., chcemy upraszać łaskę światła i pomocy Bożej w nowym roku. Z praktyką tą wiąże się możliwość uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. O 15.30 zapraszamy na nieszpory.
 • W poniedziałek w liturgii wspominamy świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.
 • W środę, z racji odwiedzin kolędowych przez duszpasterzy, nie będzie nowenny do MBNP.
 • W czwartek przypada I czwartek miesiąca. Po porannej Mszy św. odprawimy nabożeństwo o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Przypominamy, że w tym dniu nie będzie całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.

PIĄTEK – UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – 6.01

Kolekta na potrzeby misji.

 • W piątek, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, wspominająca misterium objawienia się Słowa Wcielonego całemu światu. Przypominamy, że jest to święto nakazane. Msze św. w tym dniu według porządku niedzielnego. O 15.30 zapraszamy na nieszpory.
 • Parafia św. Augustyna w Lipinach zaprasza w tym dniu na godz. 15.00 na Lipińskie Nieszpory Kolędowe w wersji koncertowej w wykonaniu Orkiestry Dętej „Power of winds”.
 • W piątek również obchodzimy Dies Episcopi – modlimy się za naszego ks. arcybiskupa Wiktora oraz za biskupów pomocniczych Marka i Adama, którzy obchodzą rocznicę sakry biskupiej. Jest to również Misyjny Dzień Dziecka.

 • W sobotę przypada I sobota miesiąca. Po porannej Mszy św. odprawimy nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Od 17.30 wystawienie Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi.
 • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

OGŁOSZENIA OGÓLNE

 • Od poniedziałku 2. stycznia rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie dla chętnych parafian, którzy się zgłosili. Rozpoczęcie o godz. 15.30 (6, 7 i 8. stycznia od 14.00). Kolejność odwiedzin według rozpiski umieszczonej w gablotkach oraz na stronie internetowej parafii i Facebooku.
 • Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w pielgrzymce „Szlakiem krajów nadbałtyckich” w dniach 10-17 sierpnia 2023 roku. Zwiedzimy Litwę, Łotwę, Estonię, Szwecję i Finlandię. Szczegółowy plan jest dostępny w gablotkach, na stronie internetowej oraz Facebooku.  Zapisy wraz z zaliczką 300 zł w kancelarii parafialnej.