NIEDZIELA  ●  ŚWIĘTO  CHRZTU  PAŃSKIEGO –   10.01

     ●   Dziś obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego, które jest wspomnieniem chrztu Jezusa w Jordanie oraz zapowiedzią ustanowienia chrztu chrześcijańskiego.

     ●  Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, składamy serdeczne Bóg zapłać za każdą pieniężne wsparcie.

     ●  Od poniedziałku rozpoczynamy Okres Zwykły roku liturgicznego. W tym czasie wspominamy misterium Chrystusa w całej Jego pełni.

     ●  We wtorek o godz. 17.30 Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.

     ●  W czwartek po porannej mszy św. wystawienie i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00. Legion Maryi zaprasza na modlitwy w intencji kapłanów do kościoła po porannej Mszy św. 

     ●  W piątek przeżywamy III piątek miesiąca, poświęcony Miłosierdziu Bożemu, po mszy porannej zapraszamy na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, zaś o godz. 15.00 w kościele zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia. 

     ●  W sobotę od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania.

   NIEDZIELA ●  II  NIEDZIELA  ZWYKŁA  –  17.01

     ●    Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Archidiecezji w szczególności na funkcjonowanie  Radia eM.

OGŁOSZENIA  OGÓLNE  

            Od poniedziałku do środy włącznie zapraszamy na Msze św. kolędowe o godz. 18.00. W poniedziałek zapraszamy parafian z ulic: Sosnowej i Karpackiej. We wtorek z ulic: Górnej i Stawowej. W środę     zapraszamy parafian z ulic: Łagiewnickiej i Kamionki.  W czwartek wyjątkowo zapraszamy na mszę kolędową o godz. 17.00 parafian z ulic: Jodłowej i Armii Krajowej. Po mszach, pobłogosławimy kredę do naznaczenia drzwi, a także rozdamy pamiątkowe obrazki. Podczas mszy św. będzie można złożyć kopertowa ofiarę z nazwiskiem i adresem, w celu odznaczenia obecności w kartotece parafialnej. Serdecznie zapraszamy!

            Na liczne prośby parafian w przyszłą niedzielę tj. 17 stycznia o godz. 14.00 zostanie odprawiona dodatkowa msza św. kolędowa w intencji tych mieszkańców z ulic naszej parafii, którzy nie mogli wcześniej uczestniczyć w wyznaczonych mszach. Serdecznie Was zapraszamy.

            Z uwagi na ograniczoną ilość kapłanów w naszej parafii nie zawsze jest możliwość odprawienia mszy św. żałobnej w 30 dzień po śmierci naszych bliskich zmarłych. Dlatego w okolicach połowy każdego miesiąca, będzie sprawowana tzw. msza św. zbiorowa w intencji zmarłych w poprzednim miesiącu. Już teraz informujemy, że msza św., w 30 dzień po śmierci, za zmarłych z miesiąca grudnia 2020 roku, odprawiona zostanie dnia 22 stycznia br. o godz. 18.00.

            W Uroczystość Trzech Króli zostały ogłoszone wyniki ogólnopolskiego konkursu Małego Gościa Niedzielnego na zakończenie rorat pt. „Cud nad cudami”. Pierwsze miejsce zajęła rodzina z naszej parafii Państwo Więckowie, którzy w projekcie zaprezentowali piękny film o codziennym trudach i radościach przeżywania rorat wraz ze swoimi córkami: Hanią i Emilką. Dla naszej Parafii jest to wielka radość, duma i wyróżnienie. Zwycięzcom gratulujemy i bardzo dziękujemy za reprezentowanie, życzymy wielu łask oraz błogosławieństwa Bożego.

            Po dłuższym czasie udało się wreszcie zlokalizować usterkę i naprawić piec oraz wyczyścić instalację odpowiadającą za ogrzewanie naszego kościoła. Za miniony czas felernego nagrzewania naszej świątyni bardzo przepraszamy, a zarazem dziękujemy za Waszą wyrozumiałość i cierpliwość. Na rozpoczynający się tydzień życzymy wiernego trwania we wspólnocie Kościoła z Bożym błogosławieństwem.