10.03. – Niedziela I Wielkiego Postu

 • Niedziela Trzeźwości 
 • Kolekta Jałmużna postna . Serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę.
 • 16.ooGorzkie żale z kazaniem pasyjnym, które wygłosi ks. Krzysztof Michalik wikariusz parafii NSPJ w Piaśnikach.

11.03. – Poniedziałek

 • Po Mszy św. wieczornej spotkanie z Rodzicami Dzieci I Komunijnych w kościele.

12.03. – Wtorek

 • 17.3o – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

13.03. – Środa – Dzień Fatimski

 • W tym dniu obchodzimy kolejną rocznicę wybory Ojca Świętego Franciszka na  Stolicę Piotrową – pamiętajmy o Nim w modlitwie,
 • Zapraszamy na różaniec fatimski na godz. 7.15.

14.03. – Czwartek

 • Legion Maryi zaprasza na modlitwę za kapłanów po porannej  Mszy św. w kościele.
 • Msza św. szkolna o godz. 17.00.
 • Nauki dla narzeczonych o 19.00 w salce katechetycznej.

15.03. – III Piątek miesiąca

 • Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego po porannej Mszy św.
 • Godzina Miłosierdzia Bożego o 15.oo
 • Droga Krzyżowa o godz. 17.15, w czasie której będziemy modlić się za zmarłych zalecanych. Zalecki za zmarłych prosimy składać w zakrystii
 • Młodzież Oazowa zaprasza na swoje spotkanie po Mszy św. wieczornej.
 • 19.oo – Nauki dla narzeczonych w salce katechetycznej.

16.03. – Sobota

 • 9.oo – Wspólnota Ministrantów zaprasza na swoje spotkania do swojej salki
 • 11.oo – Dzieci Maryi mają swoje spotkanie w salce
 • 16.3o – Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w kościele.
 • 17.oo – Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu pokuty i pojednania
 • 19.oo – Nauki dla narzeczonych w salce katechetycznej.

17.03. – Niedziela II Wielkiego Postu

 • Przed Kościołem Zbiórka na Fundusz Misyjny „Ad Genets”.
 • Kolekta na potrzeby naszej parafii. Serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę.
 • Msza chrzcielna o godz. 15.00.
 • 16.oo – Zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkie żale

Ogłoszenia ogólne

 • Od I Niedzieli Wielkiego Postu – Niedzieli Trzeźwości jest wystawiona na ołtarzu NSPJ Parafialna  Księga Trzeźwości. Zachęcamy wiernych do podjęcia  podjęcia abstynencji i danie świadectwa przez swój wpis. Zachęcamy wiernych do postu i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia, a także ograniczenia spożycia napojów alkoholowych.
 • Pielgrzymi którzy udają się na pielgrzymkę po Sanktuariach Maryjnych Europy proszeni są o wpłatę kwoty w walucie Euro w dniu 13.03.2019r. (środa) w kancelarii parafialnej po Mszy św. wieczornej,.Nasza parafia organizuje wyjazd na Apel Jasnogórski w terminie: 4.04.2019r. Wyjazd o godz. 13.00 z parkingu obok kościoła. Zapisy w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
 • Dyrekcja Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr. 17 w Świętochłowicach zaprasza wszystkich rodziców i dzieci z rocznika 2012 na „Dzień Otwarty” 13 marca 2019r. od godz. 17.00 do godz. 18.30. Informacja o Rekrutacji: Dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr. 17 w Świętochłowicach ogłasza zapisy do klas pierwszych na rok szkolny 2019/2020. Termin zapisów od 1 marca 2019r. Wszystkich rodziców dzieci z rocznika 2019 prosimy o osobiste zgłoszenie dziecka w sekretariacie szkoły od poniedziałku do piątku od godz. 7.30 do 15.30.
 • Dyrekcja oraz nauczyciele nowej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr. 5 im. Jerzego Kukuczki w ZSO nr. 2 w Świętochłowicach zapraszają wszystkich rodziców na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 11 maraca br. O  godz. 17.00 w budynku szkoły przy ul. Sudeckiej 5. Jednocześnie przypominamy, że zapisanie dziecka do SP 5 do klas II-VIII jest możliwe tylko do 23 marca br.
 • Natomiast 16 marca Grono i Dyrekcja nowej SP 5 zapraszają do wspólnej zabawy podczas dnia otwartego. Zainteresowane dzieci, chętne do klas 1-3,wraz z opiekunami proszone są o przybycie na godz. 10.00, natomiast starsze dzieci zapraszamy na godz. 11.00.
 • W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego warto przeczytać: pierwszy odcinek wielkopostnego cyklu pod hasłem „Droga krzyża. Wchodzę.”- o naśladowaniu Jezusa w godzeniu się z wolą Bożą; O sensie umartwienia i pokuty; O tym, dlaczego nie należy spełniać wszystkich zachcianek dzieci oraz wiele ciekawych artykułów.  Jest także do nabycia nowy marcowy numer Wiadomości Parafialnych.