„Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne”. Jezus Chrystus z wysokości krzyża pragnie przyciągnąć wszystkich do siebie, aby nas wzmocnić i pocieszyć. Niech udział w tej Eucharystii umocni nasze kroki na drodze wielkopostnych ćwiczeń, abyśmy potrafili dzielić się Bożą miłością z tymi, którzy jeszcze jej nie poznali.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU- LAETARE – 10.03

▪Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Składamy serdeczne podziękowania za wszelkie złożone ofiary zarówno podczas mszy jak i te przesyłane na konto parafii.
O godz. 15.15 zapraszamy nanabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym.

▪W  środę o godz. 17.30 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

▪W czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu i całodzienna adoracja, po porannej Mszy Legion

Maryi zaprasza do modlitwy w intencji kapłanów.

▪ W piątek o godz. 15.00 w kościele godzina miłosierdzia. Na godz. 17.15 zapraszamy na nabożeństwo drogi krzyżowej. Zalecki za zmarłych można składać w zakrystii.

▪W sobotę o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 17.03

▪Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

  ▪ Akolita Karol Skura, który obecnie odbywa u nas staż duszpasterski, na okres wakacji letnich wyjeżdża na misję do Zambii razem ze swoim kolegą, klerykiem Karolem Skowronkiem. W przyszłą niedzielę  naszą parafię odwiedzi diakon Paweł Dąbrowski, który wygłosi homilię, wraz z klerykiem Karolem opowiedzą nam więcej o misjach. Przed kościołem będzie można złożyć ofiarę na dofinansowanie ich wyjazdu.

OGŁOSZENIA OGÓLNE

W przedsionku kościoła oraz w kancelarii parafialnej można zaopatrzyć się w „Paschaliki” – świece na stół wielkanocny w różnych kształtach. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na archidiecezjalny Caritas.

▪  W środę 13. marca o godz. 18.45 na probostwie odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

▪Objazd chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną przed świętami odbędzie się w sobotę 23. marca. Zgłoszenia i zapisy w zakrystii lub kancelarii.

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 10wraz znauczycielami i uczniami serdecznie zapraszają na kiermasz wielkanocny w dniach 23-24 marca br. Po każdej Mszy św. w przedsionku kościoła będzie można zaopatrzyć się  ręcznie wykonane ozdoby wielkanocne, palmy i wyroby cukiernicze oraz inne dekoracje świąteczne. Dochód przeznaczony zostanie na terapie organizowane na terenie szkoły.

Muzeum Powstań Śląskich jako organizator oraz Kamil Jarząbek jako pomysłodawca zachęcają mieszkańców Świętochłowic do pozostawienia swojego śladu dla przyszłych pokoleń. W ramach akcji zbieramy listy, które będą zamknięte w “kapsule czasu” na okres 30 lat. Listy do swoich dzieci lub wnuków można zostawić w kancelarii parafialnej z oznaczeniem do kogo jest skierowany (obecny adres zamieszkania i numer PESEL odbiorcy w celu weryfikacji przy wydaniu listu za 30 lat). Prócz listów mieszkańców, do projektu zostaną zaproszone szkoły gdzie każdy uczeń wraz z nauczycielami zostanie poproszony o zaprezentowanie własnej wizji przyszłości naszego miasta w roku 2054 r. Zamknięcie kapsuły czasu planowane jest na 5 kwietnia na terenie Muzeum Powstań Śląskich podczas specjalnego koncertu. Projekt jest realizowany w ramach Świętochłowickiego Budżetu Obywatelskiego.