„Kto jest moim bliźnim?” – pytanie postawione Jezusowi przez uczonego w Prawie nie straciło nic ze swej aktualności. Spotkanie człowieka będącego w potrzebie to sprawdzian dla naszej wiary i wyzwanie, aby także siebie uczynić dla innych bliźnim. Rozpoczynając Eucharystię prośmy Boga, aby nasze serca były otwarte i hojne wobec wszystkich, których spotkamy na naszej drodze życia.

XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.07

• Kolekta przeznaczona jest na funkcjonowanie naszej parafii. Za wszelkie ofiary, przekazywane także za pośrednictwem naszego konta bankowego, składamy szczere Bóg zapłać.
  • Obchody liturgiczne tygodnia:
    • Poniedziałek – Święto Benedykta opata i patrona Europy.
    • Wtorek – Wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.
    • Środa – Wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.
    • Piątek – Wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.
    • Sobota – Wspomnienie NMP z góry Karmel.
  • W okresie wakacyjnym, nie ma wtorkowej nowenny do MB Nieustającej Pomocy oraz czwartkowej całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Pozostaje adoracja w sobotę od godz. 17.30 z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania
  • W piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia.
  • Od 1. lipca do 31. Sierpnia br. msze św. w tygodniu odprawiamy w następującym porządku:
    • Poniedziałek, środa i piątek – godz. 8.00
    • Wtorek i sobota – godz. 18.00, czwartek godz. 17.00
    • Msze Św. niedzielne pozostają bez zmian.
    • Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałki i czwartki od 9.00 do 12.00 i od 16.00 do 17.00.
  • Osoby, które zarezerwowały intencje mszalne na lipiec i sierpień, proszone są o kontakt z kancelarią parafialną w celu ich uzupełnienia.

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA –  17.07

• Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby parafii.

Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzymy dobrego wypoczynku;
nie zapominajcie o spotkaniu z Jezusem, szczególnie podczas niedzielnej Eucharystii.

„Idźcie na miejsce ustronne i odpocznijcie nieco”.