Uporządkowane relacje we wspólnocie Kościoła to wielkie pragnienie Chrystusa. Dlatego upomnienie braterskie, do którego On nas wzywa w dzisiejszej Ewangelii, jest nieodłączne od modlitwy. „Jeśli dwóch z was na ziemi zgodnie o coś prosić będzie, to wszystko otrzymają od mojego Ojca, który jest w niebie”. Rozpoczynając Eucharystię prośmy o dar wprowadzenia słowa Jezusa w życie i gotowość do zmiany naszego życia.

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA                                                                      10.09

▪Kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ.Za wszelkie ofiary, składamy Bóg zapłać.

O godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory niedzielne.

▪Obchody liturgiczne tygodnia:

⁎Wtorek – Uroczystość NMP Piekarskiej, głównej patronki archidiecezji.

⁎ Środa – Wspomnienie św. Jana Chryzostoma, bpa i dK.

⁎Czwartek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

⁎Piątek – Wspomnienie NMP Bolesnej.

⁎ Sobota – Wspomnienie św. męczenników Korneliusza, pap. i Cypriana, bpa

▪ W środę o 17.30 nowenna do MBNP.

▪W czwartek 14 września obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Po Mszach św. poświęcimy  przyniesione krzyże.Po porannej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i całodzienna  adoracja. Legion Maryi zaprasza do modlitwy za kapłanów.

▪W piątek po porannej Mszy św. modlitwa o rychłą beatyfikację sł. B. SM Dulcissimy Hoffmann, zaś om odz. 15.00 w kościele godzina miłosierdzia.

▪ W sobotę o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

XXIVNIEDZIELA ZWYKŁA                       17.09

▪Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na funkcjonowanie naszej parafii.

OGŁOSZENIA  OGÓLNE

▪Młodzież od klasy 8 SP i osoby chętne chcące rozpocząć przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania, zapraszamy w piątek o godz. 18.00 na Mszę Św., a następnie spotkanie organizacyjne
w kościele.

▪Zapraszamy na spotkania naszej grupy młodzieżowej w piątek o godz. 17.00 w salkach. Chcemy tworzyć młody Kościół naszej parafii, dlatego prosimy o przekazywanie tego zaproszenia naszej młodzieży
i modlitwę w tej intencji.

▪   W przyszłą niedzielę 17. września w naszej parafii będzie gościł zespół „TaRuta” z Ukrainy z Tarnopola.

     Ich obecną misją jest pomoc dla sierocińca w Tarnopolu. W sierocińcu przebywają dzieci w wieku od jednego miesiąca do 18 lat i jest ich wszystkich ponad 150 osób. Prosimy o konkretną możliwą pomoc     taką jak:przybory szkolne, pieluchy, chemia, słodycze. Członkowie zespołu będą udzielali się na Mszach św. a po Mszach będzie można za dowolną ofiarę nabyć ich płyty jako formę wsparcia tej inicjatywy.

▪ Ośrodek Pomocy Społecznej w Świętochłowicach zaprasza mieszkańców Chropaczowa na Dzień Sąsiada i Rodzicielstwa Zastępczego w dniu 15 września br. od godz. 15.00 do 18.00. Festyn odbędzie się na   terenie boiska SP17. Wszelkie informacje znajdują się na plakatach w gablotkach.

▪W poniedziałek tj. 18 września po mszy św. wieczornej na godz. 17.45 zapraszamy na spotkanie do     kościoła rodziców dzieci klas 3, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Św.

Na czas pracy, nauki i wszelkich obowiązków niech nam Bóg błogosławi.