„Trudno wejść do Królestwa Bożego tym, którzy w dostatkach pokładają ufność”-mówi dziś Jezus do uczniów, zapraszając ich na drogę wewnętrznej wolności, Jego wyzwalające słowo dotyka i kształtuje także nasze serca. Otwórzmy serca podczas tej Eucharystii na Boże działanie, aby z większym zaangażowaniem oraz wiernością kroczyć Jego drogami.

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 10.10

● Kolekta przeznaczona jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

● Dziś obchodzimy Dzień Papieski, z tej okazji przed kościołami odbywa się zbiórka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera zdolną a ubogą młodzież.

● O godz. 15.15 nabożeństwo różańcowe.

● O godz. 20.45 zapraszamy na zapraszamy do kościoła na godz. 20.45 na apel jasnogórski.

● W środę 13 października przypada dzień fatimski. Na godz. 17.00 zapraszamy na różaniec fatimski wraz z procesją ze świecami dookoła kościoła, następnie odprawiona zostanie msza św. z formularza fatimskiego.

● W czwartek całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Po mszy św. porannej Legion Maryi zaprasza na modlitwy za kapłanów.

● W piątek po porannej mszy św. Legion Maryi zaprasza chętnych na swoje spotkanie do biblioteki parafialnej.

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 17.10

● Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby parafii.

● W przyszłą niedzielę odprawimy mszę św. dziękczynną z okazji 100-lecia istnienia Legionu Maryi w świecie oraz 26 lat działalności w naszej parafii.

OGŁOSZENIA OGÓLNE

● Przeżywamy październik, miesiąc różańca świętego. Zapraszamy parafian na codzienne nabożeństwa w tygodniu o godz. 17.15, w czwartek po mszy szkolnej, zaś w niedzielę na godz. 15.15.

● W październikowe niedziele zapraszamy do kościoła na godz. 20.45 na apele jasnogórskie.

● W każdą niedzielę na mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami. Prosimy, aby przyjść wcześniej, gdyż chcemy razem przygotować się do rozpoczęcia mszy św.

● W ubiegłą niedzielę nasza parafia przeżywała jubileusz 100-lecia erygowania i odpust parafialny. Wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i dobre przeżycie tej uroczystości, oraz za udział w rekolekcjach, składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

● Dnia 11 października br. tj. poniedziałek zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii św. na pierwsze spotkanie. O godz. 18.00 msza św. a po niej spotkanie organizacyjne.

● Parafialny chór „Magnificat” zaprasza do wspólnego śpiewania na spotkania i próby w każdy czwartek na godz. 16.00 do salki na piętrze w domu parafialnym.

● Na niektórych grobach na naszym parafialnym cmentarzu pojawiły się żółte naklejki z informacją „grób nieopłacony”. Osoby zainteresowane prosimy o dokonanie w kancelarii parafialnej opłaty przedłużającej rezerwację grobu.

● We wtorek 12 października br. w naszej parafii odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego ( sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Sprzęty należy składać przed bramą cmentarza przy pojemnikach na odzież „Caritas” do wtorku do godz. 13.00.

Przychody z akcji pozwolą na wsparcie polskich misjonarzy, którzy prowadzą misje w najbiedniejszych krajach świata: Zambii, Kamerunie i Kenii, a także pomogą rodakom pozostającym na Wschodzie (Ukrainie, Białorusi i Kazachstanie).

Niech dobry Bóg przez wstawiennictwo NMP Różańcowej wszystkim obficie błogosławi.