„Przygotujcie drogę Panu, prostujcie dla Niego ścieżki”. Słowo Jana Chrzciciela jest stanowcze i wskazuje na konieczność nawrócenia. Prorok zapowiada przyjście Chrystusa, które jest pewne, ale nieznany jest jego czas. Prośmy w trakcie tej Eucharystii o dar wewnętrznej przemiany, abyśmy odnowieni w naszym myśleniu i działaniu, z radością dążyli do spotkania z przychodzącym Bogiem. 

II NIEDZIELA ADWENTU – 10.12 

   ▪ Kolekta przeznaczona jest na naszą parafię. Przed kościołem zbiórka na „Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie”. Za każdą ofiarę – serdeczne Bóg zapłać!  Zapraszamy o godz. 15.30 na nieszpory niedzielne. 

   ▪ W czwartek po porannej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i całodzienna adoracja. Legion  

      Maryi zaprasza do modlitwy w intencji kapłanów. 

   ▪ W piątek o godz. 15.00 w kościele godzina miłosierdzia. 

   ▪ W sobotę o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. 

III NIEDZIELA ADWENTU – GAUDETE – 17.12 

   ▪ Kolekta na potrzeby naszego kościoła.  

                                                             OGŁOSZENIA  OGÓLNE 

▪ W kancelarii parafialnej, a także w przedsionku przy wejściu do kościoła, można zaopatrzyć się w kalendarze z wizerunkiem naszego kościoła na rok 2024 w cenie 15 złotych, a także nabyć świece CARITAS na stół wigilijny oraz opłatki. 

▪  W naszej parafii przeżywamy roraty dla dzieci i młodzieży oraz dla dorosłych:     

    – Dzieci i młodzież zapraszamy na roraty od poniedziałku do piątku o godz. 6.50. Wzorem ubiegłego roku prosimy o dary w postaci słodyczy czy drobnych upominków, które będą rozdawane dzieciom jako nagrody. Z góry dziękujemy za każdy dar serca.  

    – Dorosłych zapraszamy na msze św. roratnie w poniedziałek, środę i piątek na godz. 18.00. Szczegółowy plan znajduje się na plakatach w gablotkach. Prosimy zabrać ze sobą lampiony! 

▪  W niedzielę 17 grudnia o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych górników. W zakrystii  oraz w kancelarii przyjmowane są imienne zapisy górników na tę Mszę św.  

▪  Informujemy, że przedświąteczne odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną,  odbędą się w sobotę 16. grudnia. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej. 

▪  Od czwartku 30. listopada rozpoczęliśmy w naszej parafii odwiedziny duszpasterskie – kolędę.  

    Harmonogram jest umieszczony w gablotkach, na stronie internetowej parafii i Facebooku. W tygodniu rozpoczynamy o godz. 16.00, w soboty i niedziele o 14.30. Jeśli chodzi o doprecyzowanie kolędy na ulicy  

    Świętokrzyskiej 24 i 22 oraz Szczytowej 1 rozpoczynamy od pionu niższego. 

    Niedziela 7.01.2024 Świętokrzyskiej 24 (od dołu) pion niższy nr 1-90 

    Poniedziałek 8.01.2024 Świętokrzyskiej 24 (od dołu) pion wyższy nr 3-94 

    Wtorek 9.01.2024 Świętokrzyskiej 22 (od dołu) pion niższy nr 1-90 

    Środa 10.01.2024 Świętokrzyskiej 22 (od dołu) pion wyższy nr 3-94 

             Wtorek 16.01.2024 Szczytowa 1 (od dołu) pion niższy nr 1-90 

             Środa 17.01.2024 Szczytowa 1 (od dołu) pion wyższy nr 3-94 

▪  Parafian, którzy w tym roku nie będą mieli odwiedzin duszpasterskich, zapraszamy na Msze św. kolędowe w środę 20.12 o godz. 18.00, czwartek 21.12 o godz. 17.00 oraz piątek 22.12 na godz. 18.00. Podczas Mszy poświęcimy kredę i wodę oraz przekażemy obrazki kolędowe.  

▪ Rada Rodziców, uczniowie i nauczyciele SP 10 w Świętochłowicach zapraszają na kiermasz świąteczny w dniach 16-17 grudnia po każdej Mszy Św. W ofercie ozdoby świąteczne, pierniki i inne atrakcje powstałe  czasie zajęć terapeutycznych.