11.02. – Niedziela 5 Zwykła

• Kolekta na potrzeby parafii. Serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę.
  • 16.oo – Nieszpory niedzielne
  • Światowy Dzień Chorego.
  • Od dziś rozpoczyna się Czterdziestogodzinna Adoracja N. Sakramentu przed Wielkim Postem – Plan Adoracji wywieszony jest w gablotach i zamieszczony na stronie internetowej parafii.
  • Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który kończy się I Niedzielą Wielkiego Postu – zachęcamy wiernych do abstynencji od napojów alkoholowych i danie świadectwa poprzez wpis do Księgi Trzeźwości, która jest wystawiona na ołtarzu NSPJ.

12.02. – Poniedziałek

• Nabożeństwo Czterdziestogodzinne – II dzień

13.02. – Wtorek

• 7.15 – zapraszamy na Różaniec Fatimski.
  • Nabożeństwo Czterdziestogodzinne – III dzień
  • 17.3o – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy
  • 18.oo – Msza Św. w intencji uchodźców i imigrantów

14.02. – Środa Popielcowa

• Msze św. z obrzędem posypania popiołem w godzinach: 8.00, (9.30, 11.00 dla szkół), 16.30, 18.00. Od środy Popielcowej rozpoczynamy Święty czas Wielkiego Postu oraz Wielkopostne Rekolekcje Parafialne i Szkolne, które poprowadzi O. Oblat ROBERT GRABKA OMI pamiętajmy o Ojcu Rekolekcjoniście w modlitwie prosząc o światło Ducha Świętego.
  • Od Środy Popielcowej rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
  • W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły – czyli jeden bezmięsny posiłek w ciągu dnia do syta.

15.02. – Czwartek ( II dzień rekolekcji )

• po rannej Mszy Świętej Legion Maryi zaprasza po na modlitwy w intencji kapłanów do kościoła.
  • 17.oo – Msza Święta szkolna
  • Msze święte z nauką rekolekcyjną o 8.00 i 17.00. Po Mszy św. wieczornej nauka stanowa dla Małżonków.

16.02. – Piątek ( III dzień rekolekcji )

• W tym dniu zakończenie Wielkopostnych Rekolekcji Parafialnych i Szkolnych. W czasie Mszy św. o 8.00 i 18.00 kolekta dla Ojca Rekolekcjonisty. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg Zapłać.
  • 15.oo – Godzina Miłosierdzia w kościele
  • 17.15 – Droga Krzyżowa w czasie której będziemy modlić się za zmarłych zalecanych. Zalecki za zmarłych prosimy składać w zakrystii.

17.02. – Sobota

• Odwiedziny chorych i starszych parafian  odbędą się w dziś po Mszy św. porannej – chorych i starszych parafian prosimy o zgłoszenie w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  • 17.oo – Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania

18.01. – Niedziela I Wielkiego Postu

• Dziś obchodzona jest Niedziela Trzeźwości.  Kolekta – Jałmużna postna. Serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę.
  • Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
  • 16.oo – Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym – Kazania Pasyjne będzie głosił ks. Piotr Szweda – wikariusz.

• Od środy Popielcowej rozpoczniemy Wielkopostne Rekolekcje Parafialne i Szkolne – szczegółowy plan Rekolekcji jest wywieszony w gablotach i zamieszczony na stronie internetowej naszej parafii- prosimy o zapoznanie się z tym planem.
  • Zachęcamy wiernych do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych – Drodze Krzyżowej (piątek godz. 17.15) i Gorzkich Żalach (niedziela godz. 16.00). Przypominamy, że wierni, którzy odprawiają pobożnie Drogę Krzyżową mogą zyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.
  • Zachęcamy wiernych do postu i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia, a także ograniczenia spożycia napojów alkoholowych.
  • Nasza parafia organizuje wyjazd w dniu 19 marca 2018r. (poniedziałek) na Apel Jasnogórski oraz do Sanktuarium św. Józefa i św. Antoniego w Częstochowie wyjazd o godz. 13.00 powrót po Apelu Jasnogórskim.  koszt 50 zł  ( przejazd, ubezpieczenie). Zapisy w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
  • W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego warto przeczytać: Co walentynkowe serca mają wspólnego z sypaniem popiołu na głowę?;O męczennicy z ludu Czarnego (Rumunia), która zginęła z różańcem w ręku; Czekają nas zmiany czy rewolucja? O systemie opieki zdrowotnej mówi  minister zdrowia; oraz wiele ciekawych artykułów.