11.03. – Niedziela IV Wielkiego Postu – LAETARE

• Kolekta na potrzeby naszej parafii. Składamy serdeczne Bóg zapłać.
  • Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji
  • 16.oo – Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym

12.03. – Poniedziałek

• 18.3o – Spotkanie z kandydatami do bierzmowania.  Przypominamy, że Msza Święta z udzielaniem Sakramentu Bierzmowania w naszej parafii odbędzie się 5 kwietnia br.

13.03. – Wtorek

• W tym dniu obchodzimy kolejną rocznicę wyboru Ojca Świętego Franciszka na Stolicę Piotrową – pamiętajmy o Nim w modlitwie
  • 7.15 – Zapraszamy na różaniec fatimski
  • 17.3o – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

14.03. – Środa

• 18.3o – Spotkanie z kandydatami do bierzmowania.

15.03. – Czwartek

• po rannej Mszy Świętej Legion Maryi zaprasza po na modlitwy w intencji kapłanów do kościoła.
  • 17.oo – Msza Święta szkolna

16.03. – Piątek

• 15.oo – Godzina Miłosierdzia w kościele
  • 17.15 – Droga Krzyżowa w czasie której będziemy modlić się za zmarłych zalecanych. Zalecki za zmarłych prosimy składać w zakrystii.
  • 18.3o – Młodzież Oazowa zaprasza na swoje spotkania do salki katechetycznej

17.03. – Sobota

• 9.oo – Wspólnota Ministrantów Liturgicznej Służby Ołtarza zaprasza na spotkania do salki ministranckiej
  • 11.oo – Dzieci Maryi mają swoje spotkanie w salce katechetyczne
  • 16.3o – Nauka dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci w kościele
  • 17.oo – Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania

18.03. – Niedziela V Wielkiego Postu

• Kolekta na potrzeby archidiecezji. Serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę.
  • 16.oo – Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym

• Zachęcamy wiernych do postu i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia, a także ograniczenia spożycia napojów alkoholowych.
  • Nasza parafia prowadzi przygotowanie do Sakramentu Małżeństwa dla narzeczonych poprzez  cykl spotkań w czterech terminach.  Przypominamy, że najbliższe nauki odbędą się w terminie 15, 16 oraz 17 marca o godz. 19.oo w salce katechetycznej.
  • Wszyscy chętni, którzy zapisywali się na pielgrzymkę na Suwalszczyznę i do Wilna proszeni są o wpłatę całości kwoty do końca marca w kancelarii w godzinach urzędowania.
  • Zapraszamy i zachęcamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu AGD i RTV. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce oraz pozwolą wesprzeć inne projekty misyjne prowadzone przez Kościół w Polsce i na całym świecie. Akcja odbędzie się 15 marca (czwartek) br. w godz. od 8.oo – 9.3o obok domu katechetycznego. Ulotki z wszystkimi informacjami znajdują się na stoliku pod chórem w tyle kościoła. Plakat z wszystkimi informacjami wywieszony jest w gablocie przed kościołem.
  • Wspólnota Dzieci Maryi będzie rozprowadzać świąteczne wielkanocne kartki z życzeniami oraz wielkanocne pierniczki. Dochód będzie przeznaczony na letnie rekolekcje. Za każdą ofiarę składamy Serdeczne Bóg Zpałać!.
  • Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami naszej parafii odbędzie się za dwa tygodnie w piątek 23 marca 2018r. o godz. 16.oo początek przed kapliczką przy ul. Bieszczadzkiej
  • Odwiedziny chorych i starszych parafian przed świętami będzie w sobotę 24 marca 2018r, chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  • Wyjazd na Apel Jasnogórski i wizyta w sanktuarium św. Antoniego i św. Józefa w Częstochowie w poniedziałek 19 marca 2018r. o godz. 13.00 a zbiórka przed kościołem o 12.30.
  • Od tej niedzieli po Mszach Św. będziemy rozprowadzać świeczki wielkanocne CARITAS na wielkanocny stół w cenie 6 zł
  • W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego warto przeczytać: o ograniczeniu handlu w niedzielę. Dzięki tej ustawie robimy krok w stronę dojrzałej cywilizacji; o pysze, wyproszonych dzieciach i potrzebie ciągłego nawracania się opowiada rektor bazyliki św. Michała Archanioła we Włoszech; reportaż z najmniejszego miasta w Polsce, które liczy zaledwie 503 mieszkańców, za to zabytkami mogłoby obdzielić niejedną metropolię oraz wiele ciekawych artykułów
  • Jest także do nabycia nowy Numer Wiadomości Parafialnych