W dzisiejszą Niedzielę usłyszymy, że Bóg w Chrystusie wybrał nas przed założeniem świata, abyśmy byli święci i nieskalani przed Jego obliczem. Przeznaczył nas dla siebie jako córki i synów, z miłości. Gromadząc się na Eucharystii w imieniu Jezusa Chrystusa otwórzmy się na tę Bożą miłość. Abyśmy mogli czystym sercem uczestniczyć w tych świętych obrzędach, przeprośmy za wszystkie nasze grzechy

XV NIEDZIELA ZWYKŁA 11.07

● Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na utrzymanie naszej parafii. Serdecznie Bóg zapłać za wszystkie ofiary z serca składane.

● We wtorek o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.

● W czwartek po wieczornej mszy św. Legion Maryi zaprasza do kościoła na modlitwy w intencji kapłanów.

● W piątek o godz. 15.00 w kościele Godzina Miłosierdzia.

● W sobotę o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 18.07

● Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

OGŁOSZENIA OGÓLNE

● W miniony piątek młodzież naszej parafii wraz z Ks. Proboszczem wróciła ze spływu kajakowego Rzeką Krutynią z Pojezierza Mazurskiego. W przeciągu 7 dni udało nam się pokonać 123 km krętej rzeki z licznymi (25) jeziorami. Nasi młodzi parafianie zarówno dziewczyny jak i chłopcy wykazali się zdyscyplinowaniem, koleżeństwem, hartem ducha i wytrwałością. Za wszystkie modlitwy o Boże błogosławieństwo i bezpieczeństwo podczas płynięcia oraz szczęśliwy powrót do domu serdecznie wszystkim o nas pamiętającym dziękujemy.

● W związku z czasem wakacyjnym podajemy kilka zmian dotyczących funkcjonowania naszej parafii:

– Kancelaria parafialna jest czynna tylko w poniedziałki i czwartki w godz. 9.00-12.00 i 16-17.00.

Sprawy dotyczące pogrzebu można załatwiać w każdej porze.

– Msze Św. w tygodniu są tylko raz dziennie: o godz. 8.00 w poniedziałek, środę i piątek, zaś o 18.00 we wtorek i sobotę, a w czwartek o 17.00.

– Ustaje czwartkowa Adoracja Najświętszego Sakramentu.

– Na czas wakacji transmisja Mszy Św. niedzielnych i świątecznych zostaje zawieszona.

– Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy Św., które kapłani odprawią na urlopie poza parafią.

● Na prośbę Prezydenta Miasta Świętochłowice przypominamy o „Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021” Obowiązek spisowy dotyczy każdej osoby mieszkającej w naszym mieście.

Podstawową i obowiązkową metodą spisową jest samospis internetowy poprzez aplikację dostępną na Stronie https://spis.gov.pl/ Osoby, które nie posiadają komputera lub dostępu do internetu, mogą zgłosić się do Gminnego Biura Spisowego działającego w Urzędzie Miejskim w Świętochłowicach, w którym uruchomiono specjalne stanowisko do samospisu. Drugą bezpieczną opcją jest spis przez telefon. Wystarczy zadzwonić pod numer telefonu 22 279 99 99 działający od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 18.00.

Na czas urlopów, wyjazdów i wakacji niechaj Chrystus wszystkim obficie błogosławi!