„Oto Wasz Bóg… On sam przychodzi, aby was zbawić”. Słowa proroka Izajasza przynoszą pociechę w czasie przygotowania do świąt Narodzenia Pańskiego. Potrzebujemy radości, ale potrzebujemy też zbawienia. Dlatego dzisiaj w niedzielę Gaudete, prośmy Boga aby pomógł nam przygotować nasze serca na spotkanie z Nim samym w trakcie tej Eucharystii i w czasie zbliżających się świąt

● III  NIEDZIELA  ADWENTU – RADOŚCI  (GAUDETE)       11.12

Dziś III Niedziela Adwentu, zwana Niedzielą Radości. Źródłem radości jest Pan obecny wśród nas, a także zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego.

    Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, za ofiary pieniężne z serca dziękujemy.

    Zapraszamy o godz. 15.30 na nieszpory niedzielne.

● W środę o 17.30 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

● W czwartek po porannej mszy św. całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Legion Maryi zaprasza do modlitwy za kapłanów. 

● W piątek o godz. 15.00 w kościele godzina miłosierdzia.

● W sobotę o 17.30 wystawienie Najświętszego sakramentu i okazja do spowiedzi.

● IV  NIEDZIELA  ADWENTU    18.12

● Kolekta przeznaczona na potrzeby parafii.

OGŁOSZENIA  OGÓLNE

● W naszej parafii zapraszamy na roraty dla dzieci i młodzieży od poniedziałku do piątku na godz. 6.50.

    Dorosłych zapraszamy na msze św. roratnie w poniedziałki, środy i piątki na godz. 18.00.

● W kancelarii parafialnej, a także w przedsionku przy wejściu do kościoła, można zaopatrzyć się w  kalendarze z wizerunkiem naszego kościoła na rok 2023 w cenie 15 złotych, a także nabyć świece na stół wigilijny małe 10 zł,  duże 16 zł., oraz  opłatki małe i duże (ofiara dowolna).

 ●  Odwiedziny chorych i starszych parafian przed Bożym Narodzeniem odbędą się w sobotę 17 grudnia,  zgłoszenia można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

 ●  Nasza parafia, podobnie jak w ubiegłym roku, włącza się do bożonarodzeniowej akcji „Paczuszka dla   maluszka” organizowaną przez „Fundację małych stópek”. Chcemy wesprzeć dzieci z Fundacji Rodzin Polskich im. Jana Pawła II ze Świętochłowic. Zbiórka odbywa się do czwartej niedzieli Adwentu (czyli do 18.12), a prezenty zostaną zakupione i dostarczone do wskazanej nam rodziny przed świętami Bożego Narodzenia, tak by dzieci mogły je znaleźć pod choinką. Więcej informacji można znaleźć na plakatach w gablotkach i u parafialnych koordynatorów (numer telefonu na plakacie). Można także zabierać do domu choinkowe bombki.

● Plan odwiedzin kolędowych został udostępniony na stronie internetowej oraz znajduje się w gablotkach.

    Osoby, które zgłosiły chęć przyjęcia kapłana w domu, prosimy o zapoznanie się z harmonogramem odwiedzin. Tam również znajdziemy daty mszy św. za mieszkańców z poszczególnych ulic. Osoby, które nie zgłosiły się imiennie zapraszamy na msze św. kolędowe.

● Rada Rodziców, uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 10 zapraszają na Bożonarodzeniowy Kiermasz w dniach 17 i 18 grudnia w przedsionku naszego kościoła. Oferujemy przygotowane własnoręcznie dekoracje świąteczne kartki, mydełka, świeczki oraz ciasteczka. Dochód ze sprzedaży

    przeznaczony jest na wsparcie Szkoły Specjalnej.

             ”Nie poddawajcie się przygnębieniu, bo radość w Bogu jest waszą siłą.”