W Ewangelii usłyszymy o powołaniu celnika Mateusza. Chrystus znał jego  skorumpowane serce, a pomimo tego spojrzał na niego z miłością i wybrał go zapraszając do poświęcenia się sprawie królestwa Bożego. Jezus powołuje też każdego z nas, a szczególnie takich, którzy są grzeszni i chorzy. Bo nie potrzebują lekarza zdrowi ale Ci co się źle mają.

X NIEDZIELA ZWYKŁA                                                                                                                               11.06

   ▪ Kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii. O godz. 15.30  nabożeństwo Eucharystyczne.

   ▪ W środę o 17.30 nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.

   ▪ W czwartek po porannej mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i całodniowa adoracja do godz. 16.45. Po porannej mszy św. Legion Maryi zaprasza do kościoła na modlitwy w intencji kapłanów.

   ▪ W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.  Po porannej mszy św. zapraszamy na nabożeństwo z Aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. O godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia.

   ▪ W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP, o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej.

XI NIEDZIELA ZWYKŁA                                                                                                                             18.06

   ▪ W przyszłą niedzielę kolekta na funkcjonowanie naszego kościoła.

OGŁOSZENIA OGÓLNE

    ▪ W oktawie Bożego Ciała zapraszamy na nabożeństwa eucharystyczne o godz. 17.30 wraz procesją teoforyczną dookoła kościoła. W czwartek na zakończenie oktawy przed mszą św. o godz. 16.45 przejdziemy procesją z Najświętszym Sakramentem dookoła kościoła.

    ▪ Serdeczne podziękowania składamy wszystkim parafianom, którzy dali świadectwo wiary uczestnicząc w procesji Bożego Ciała. Szczególne podziękowania składamy tym, którzy pomagali przy budowie i ustrojeniu ołtarzy, tym którzy udekorowali okna swoich domów, mężczyznom niosącym baldachim, szafarzom, organistom i całej służbie liturgicznej. Wielkie podziękowania licznie przybyłym dzieciom, które sypały kwiaty, także dzieciom w strojach komunijnych.

   ▪ W sobotę 17 czerwca o godz. 11.00 w katowickiej katedrze odbędzie się ingres Abpa Adriana Galbasa, czyli uroczyste wprowadzenie w urząd biskupa diecezjalnego. Ogarnijmy arcybiskupa Adriana naszą serdeczną modlitwą, a chętnych zapraszamy do uczestnictwa w tym wydarzeniu.

„Serce Twe Jezu miłością goreje, Serce Twe w ogniu miłości topnieje”.