„Daj mi pić”. Prośba Samarytanki wyraża pragnienie każdego z nas. Potrzebujemy wody żywej, bo potrzebujemy Boga. Niech spotkanie z Chrystusem przychodzącym w słowie i w sakramencie zaspokoi nasz duchowy głód, abyśmy nie pragnęli niczego innego prócz tego, co jest prawdziwie Boże.

NIEDZIELA – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                                              12.03

Dziś w naszej parafii gościmy o. Błażeja Gawliczka ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, który posługuje w Czernichowie na Ukrainie. Wygłosi do nas słowo Boże, a po Mszach świętych będzie można złożyć ofiarę na dzieła, które prowadzą w parafii m.in. pomoc ubogim. Jest to także świetna okazja, by potraktować to jako jałmużnę – dar serca dla potrzebujących.

Kolekta niedzielną jest na potrzeby naszej parafii. O 15.15gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

  • W poniedziałek, 13 marca, obchodzimy 10 rocznicę wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy o Nim w modlitwach.
  • W środę o godz. 17.30 nowenna do MBNP.
  • W czwartek po porannej Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu i całodzienna adoracja. Legion Maryi zaprasza do modlitwy za kapłanów.
  • W piątek o godz. 15.00 w kościele Godzina Miłosierdzia. O 17.15 droga krzyżowa z modlitwą za zmarłych. Zalecki można składać w zakrystii.
  • W sobotę o godz. 17.30 wystawienie Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi.

NIEDZIELA – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – LAETARE                                                  19.03

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji w szczególności na wsparcie Sądu Metropolitalnego.

OGŁOSZENIAOGÓLNE

  • W zakrystii  jak i w kancelarii parafialnej można zaopatrzyć się w „Paschaliki” – świece na stół wielkanocny, w cenie 10 zł, dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na archidiecezjalny Caritas. 
  • Zapraszamy do uczestnictwa w 1. Pieszej Pielgrzymce dekanatu Świętochłowice na Jasną Górę. Odbędzie się ona w dniach 9. do 11. czerwca (od piątku do niedzieli – po Bożym Ciele). Koszt uczestnictwa wynosi 100 zł (w tym noclegi w Woźnikach i Częstochowie, transport bagażu i koszty organizacyjne). Zaliczkę 50 zł wpłacamy w kancelarii parafialnej. Zapisy poprzez stronę internetową: www.pielgrzymka-swietochlowice.webnode.page. Szczegółowe informacje na plakacie w gablotce i stronie internetowej.
  • Młodzieżowa Rada Miejska zaprasza na bezpłatny kurs obsługi komputerów, telefonów i aplikacji, który odbędzie się 17 marca br. w Świętochłowicach przy ul. Sikorskiego 9. Szczegóły na plakacie w gablotce.
  • W nocy z piątku 10.03 na sobotę 11.03 dokonano włamania do małego kościoła pw. Dobrego Pasterza. Zostały wybite szyby w oknach i skradzione dzwonki oraz gong. To kolejny akt wandalizmu i świętokradztwa w naszej parafii. Sprawa została zgłoszona policji. Módlmy się o opamiętanie i miłosierdzie Boże dla złodziei.