12.05. – Niedziela 4 Wielkanocna – Dobrego Pasterza

 • Światowy Dzień Modlitw o Powołania.
 • 8.oo – Pierwsza Msza św. zostanie odprawiona w małym kościele p.w. Dobrego Pasterza z racji odpustu.
 • Kolekta na potrzeby naszej parafii. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę. 
 • 11.oo – Dziś uczniowie Szkoły Podstawowej nr. 17 przystąpią do I Komunii Świętej. Polecamy ich modlitwom parafian.
 • 16.oo – Nabożeństwo majowe z udziałem Dzieci I Komunijnych
 • 20.45 – Apel Jasnogórski 

13.05. – Poniedziałek – dzień  fatimski

 • 17.15 – Zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie do kapliczki przy ulicy Bieszczadzkiej, po czym przejdziemy do kościoła.

14.05. – Wtorek – Święto św. Macieja Apostoła

 • 17.3o – Nabożeństwo majowe oraz Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

15.05. – Środa

 • 17.3o – Nabożeństwo majowe
 • Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy na I próbę  do kościoła na  godz. 19.00. Obecność jest obowiązkowa!

16.05. – Czwartek – Święto św. Andrzeja Boboli prezb. I męcz. Patrona Polski

 • Legion Maryi zaprasza po nabożeństwie porannym  na modlitwy za kapłanów w kościele
 • W tym dniu o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Kapłanów z rocznika święceń 1997.
 • 17.30 – Nabożeństwo majowe.

17.05. – III Piątek miesiąca

 • Zapraszamy na godz. 15.00 na nabożeństwo  – Godzina Miłosierdzia Bożego.
 • Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy II na próbę do kościoła na  godz. 19.00. Obecność jest obowiązkowa!

18.05. – Sobota

 • 16.3o – Nauka dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci po w kościele.
 • 17.oo – Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu pokuty i pojednania
 • 17.3o – Nabożeństwo majowe


19.05. – Niedziela 5 Wielkanocna

 • Światowy Dzień Modlitw o Powołania.
 • Kolekta na potrzeby naszej parafii. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę. 
 • Jest to dzień I Komunii Dzieci ze Szkoły Podstawowej Specjalnej nr.  10 w Świętochłowicach – Chropaczowie. Komunijna odbędzie się w małym kościele Dobrego Pasterza o godz. 11.00.
 • 16.oo – Nabożeństwo majowe
 • 20.45 – Apel Jasnogórski 
 • Dziś rocznicę urodzin obchodzi ks. Abp Wiktor Skworc pamiętajmy o Nim w modlitwie.

Ogłoszenia ogólne

 • Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Świętochłowicach serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców miasta na VIII Mega Festyn Szkolny, który odbędzie się w piątek, 17 maja 2019r. w godz. 16.oo – 19.oo na terenie ZSO nr 2 przy ul. Sudeckiej 5.   W programie m. in. – pokazy wojskowe w wykonaniu naszej klasy mundurowej, – wystawa wojskowego sprzętu zmotoryzowanego, bezpłatna degustacja wojskowej grochówki, wiele atrakcji dla dzieci (gry, zabawy, konkursy z nagrodami oraz malowanie twarzy). – konkurs dla najsympatyczniejszego pupila zorganizowany na podstawie zdjęć ulubieńców. W ramach programu „Jak nie czytam, jak czytam” przeprowadzona będzie także zbiórka książek dla dzieci w wieku od 7 lat. Zebrane książki zostaną dostaną dołączone do zbiorów biblioteki szkolnej.
 • W sobotę 18 maja, w 83 r. śmierci Sługi Bożej s. Marii Dulcissimy odbędzie się pielgrzymka do jej grobu, do Brzezia nad Odrą.  Cena wyjazdu 20 zł.  Zapisy i szczegóły dotyczące tej pielgrzymki w kancelarii parafialnej w parafii śś. Apostołów Piotra i Pawła. Ilość wolnych miejsc jest ograniczona
 • Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Krakowa w dniu 4 czerwca 2019r. Zbiórka o godz. 7.30. wyjazd o godz. 8.00 z parkingu obok kościoła. W programie: Centrum Jana Pawła II, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, Klasztor Karmelitów Bosych w Czernej. Szczegóły w gablotach. Zapisy do 24 maja br. W kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Zapraszamy.
 • Przypominamy, że Bierzmowanie w naszej parafii odbędzie się 23 maja 2019r. o godz. 17.00, którego naszej Młodzieży udzieli ks. Biskup Adam Wodarczyk.
 • Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego w którym warto przeczytać: o tajemnicach fatimskich. Czy wszystkie zawarte w nich zapowiedzi się spełniły?; rozmowa z ks. Wojciechem Węgrzyniakiem o tym, jakich Księzy potrzebuje współczesny Kościół?; o tym, co zrobił Breżniew w dniu zamachu na Jana Pawła II oraz wiele innych ciekawych artykułów.
 • Jest do nabycia nowy majowy numer Wiadomości Parafialnych.