W liturgii słowa usłyszymy dziś wezwanie Jezusa: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!” Ewangelizacja to testament Chrystusa, dany nam przed wstąpieniem do nieba. Niech nakaz misyjny, który znamy tak dobrze, że często już o nim nie myślimy, na nowo zabrzmi dziś w naszych sercach. Zbawiciel chce nas wyposażyć w charyzmaty, które uwiarygadniają nasze głoszenie. Otwórzmy się podczas tej Eucharystii na Jego łaskę, abyśmy stali się Jego świadkami.

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – I KOMUNIA ŚWIĘTA – 12.05

Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła.

▪W dzisiejszą Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego w naszej parafii obchodzimy uroczystość
I Komunii Świętej. Parafian zapraszamy na dodatkowe dwie msze św. do małego kościoła o godz. 9.30 oraz o godz. 11.00. Na 15.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe.Nabożeństwo popołudniowe dla rodziców i dzieci z I Komunii Św. o godz. 17.oo

▪W poniedziałek tj. 13 maja przeżywamy wspomnienie NMP z Fatimy. O godz. 8.00 odprawimy mszę św dziękczynną w 24 rocznicę święceń proboszcza ks. Damian oraz 7 rocznicę święceń wikariusza ks. Marka. Na godz. 17.15 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, które rozpoczniemy przed kapliczką przy ul. Bieszczadzkiej,  następnie przejdziemy w procesji z modlitwą różańcową do naszego kościoła.

▪ We wtorekobchodzimy Święto św. Macieja, Apostoła.

   ▪ W czwartek  obchodzimy Święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.

W czwartek po mszy św. o godz. 8.00 wystawienie i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

      Legion Maryi zaprasza do modlitwy w intencji kapłanów po mszy porannej.

▪W piąteko g. 15.00 w kościele Godzina Miłosierdzia.

▪W sobotę od godz. 17.30 okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO  – 19.05

▪W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

OGŁOSZENIAOGÓLNE

▪ Zapraszamy wiernych na codzienne nabożeństwa majowe: w niedziele i uroczystości o godz. 15.30, zaś
w tygodniu o 17.30, w czwartek po mszy św. czyli ok. 17.30

▪ Wszystkie osoby lubiące śpiew zachęcamy do dołączenia do parafialnego chóru Magnificat. Próby odbywają się w każdy wtorek od 17.30-19.00oraz w czwartek od 17.00-19.00 w salce parafialnej na piętrze. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: https://chormagnificat.blogspot.com/ oraz na facebooku: chor.magnificat.54.

▪ Zapraszamy do uczestnictwa w 2 Pieszej Pielgrzymce dekanatu Świętochłowice na Jasną Górę od piątku do niedzieli 30 maja-2 czerwca. Zapisy do 15 maja odbywają się poprzez stronę internetową www.pielgrzymka-swietochlowice.webnode.page  Koszt uczestnictwa to 160 zł/w tym noclegi w Woźnikach i Częstochowie, transport bagażu i koszty organizacyjne/. Zaliczkę 50 zł wpłacamy w zakrystii. Szczegóły na stronie internetowej. Jeżeli ktoś z chętnych posiada uprawnienia do kierowania ruchem albo kwalifikacje pielęgniarskie lub medyczne, to bardzo prosimy o pomoc i zgłoszenie w zakrystii

„Ave Maryja, przeczysta Lilija.”  W miesiącu maju wypraszaj nam potrzebne łaski.