Piekary to szczególne miejsce, gdzie od wieków czeka na każdego nasza Matka Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Jest Ona naszą dobrą Gospodynią, bo tak Ją często nazywamy. Jest Lekarką Chorych i nadzieją na lepsze jutro. To do Niej pielgrzymują ludzie ze Śląska i z innych regionów Polski, a nawet z innych państw. Chcemy i My w dzisiejszą uroczystość oddać Jej cześć i uwielbić za matczyną opiekę, wstawiennictwo i wszelkie wyproszone łaski.

UROCZYSTOŚĆ NMP PIEKARSKIEJ – GŁÓWNEJ PATRONKI ARCHIDIECEZJI 12.09

● Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, a w szczególności na nowe inwestycje w naszej świątyni (mechanizm zegara na wieży kościelnej).

● We wtorek przeżywamy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.

● W czwartek po porannej mszy św. Legion Maryi zaprasza na modlitwy w intencji kapłanów, następnie wystawienie i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00.

● W piątek o godz. 15.00 w kościele godzina miłosierdzia.

● W sobotę Święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski, o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 19.09

● Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny UŚ.

OGŁOSZENIA OGÓLNE

● Dzisiaj przed kościołami w Polsce przeprowadzana jest zbiórka ofiar pieniężnych, które zostaną przekazane jako pomoc materialna dla cierpiącego ludu afgańskiego.

● W dzisiejszą niedzielę o godz. 12.oo w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbędzie się beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego oraz matki Elżbiety Róży Czackiej. Wiernych zachęcamy do łączności dzięki transmisji telewizyjnej, internetowej oraz radiowej, przypominając, że nie zastępuje ona udziału w obowiązku uczestniczenia w niedzielnej mszy św.

● W poniedziałek 20 września na godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie do domu parafialnego rodziców wraz z dziećmi, które pragną przystąpić do Wczesnej Komunii Świętej.

● W czwartek 16 września na godz. 18.30 serdecznie zapraszam członków Rady Parafialnej na spotkanie organizacyjne na probostwie.

● W niedzielę 3 października pragniemy świętować uroczystość 100-lecia erygowania naszej parafii.

Uroczystej sumie pontyfikalnej przewodniczył będzie arcybiskup Wiktor Skworc, metropolita katowicki.

W dziękczynieniu za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego oraz matki Elżbiety Róży Czackiej i za ich wstawiennictwem, prośmy dobrego Boga, aby nam błogosławił na kolejny tydzień życia!