Roztropne panny z dzisiejszej Ewangelii są obrazem Kościoła, który oczekuje na przyjście Oblubieńca. Pan powróci do swojej własności, a ci którzy wytrwale na Niego czekają i zachowują Jego naukę mogą z nadzieją spodziewać się wejścia na Jego ucztę. U progu tej Eucharystii prosimy o dar autentycznej wiary, która wyraża się w naszych czynach.

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA –  12.11

▪Kolekta niedzielna przeznaczona jest na funkcjonowanie naszej parafii. Z okazji Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym, po mszy przed kościołem będzie można złożyć ofiarę na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

O g. 15.30 nieszpory niedzielne.

▪ W środę o 17.30 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

▪ W czwartek św. o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i całodzienna adoracja. Legion   Maryi zaprasza po porannej Mszy św. do modlitwy w intencji kapłanów.

▪ W piątek o godz. 15.00 w kościele godzina miłosierdzia.

▪ W sobotę o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA –  19.11

▪W przyszłą niedzielę będziemy przezywali Dzień Muzyki Liturgicznej, a także Światowy Dzień Ubogich.

Kolekta przeznaczona będzie na funkcjonowanie naszej parafii.

OGŁOSZENIA  OGÓLNE

▪  W dzisiejszą niedzielę, u młodzieży oazowej można zaopatrzyć się w świętomarcińskie rogaliki. Zebrane ofiary będą przeznaczone na dofinansowanie wakacyjnych rekolekcji formacyjnych.

▪  Zebrana kolekta specjalna z Uroczystości Wszystkich Świętych przeznaczona na opłacenie wywozu śmieci z naszego cmentarza wyniosła 4680 zł. Rachunek za wywóz śmieci wyniósł 5448 zł. Serdecznie dziękujemy za Waszą ofiarność, życzliwość i zrozumienie.

▪ Nasza parafia przygotowała kalendarz ścienny na rok 2024 z wizerunkiem kościoła w cenie 15 zł. Można go nabyć w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

▪  Serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania w dniach 23-30. czerwca 2024. Tym razem chcemy nawiedzić sanktuaria Francji. Szczegółowy plan znajduje się w gablotkach, na naszej stronie internetowej oraz profilu facebook’owym. Zapisy w kancelarii parafialnej. W razie pytań prosimy o kontakt z ks. Markiem.

▪  W zakrystii do odebrania są znaczki z wizerunkiem naszego ołtarza dla osób, zapisanych dodatkowo.

▪Od tego roku odwiedziny duszpasterskie czyli kolęda, będą co 2 lata – jednego roku będziemy w jednej części parafii, drugiego w następnej. Zmiany te są podyktowane zmniejszonym składem personalnym księży. Harmonogram odwiedzin znajduje się w gablotkach, na stronie internetowej parafii i Facebooku.

Prosimy o wyrozumiałość i dziękujemy za zrozumienie.