13.05. – Niedziela Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

 • Kolekta na potrzeby naszej parafii. Składamy serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę.
 • 9.3o – Msza Św. w intencji zmarłych hutników
 • 11.oo – Dzień I Komunii Świętej dla uczniów Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 10 w kościele Dobrego Pasterza. Dzieci i ich Rodziców polecamy w modlitwie parafian
 • 16.oo – Nabożeństwo fatimskie oraz Nowenna do Ducha Świętego
 • 20.45 – Apel Jasnogórski

14.05. – Poniedziałek – Święto Macieja Apostoła

 • 17.3o – Nabożeństwo majowe i Nowenna do Ducha Św.

15.05. – Wtorek 

 • 17.3o – Nabożeństwo majowe i nowenna do MB Nieustającej Pomocy

16.05. – Środa – Święto św. Andrzeja Boboli

 • 17.3o – Nabożeństwo majowe i Nowenna do Ducha Św.

17.05. – Czwartek

 • Legion Maryi zaprasza na modlitwy w intencji kapłanów po porannej Mszy Św. w kościele
 • 17.oo – Msza Św. szkolna
 • 17.3o – Nabożeństwo majowe i Nowenna do Ducha Św.

18.05. – Piątek 

 • 15.oo – Godzina Miłosierdzia – nabożeństwo
 • 17.3o – Nabożeństwo majowe i Nowenna do Ducha Św.
 • Oaza naszej parafii zaprasza na spotkania młodych ludzi w piątek po Mszy Św. wieczornej

19.05. – Sobota

 • Nowenna do Ducha Św.
 • 9.oo – Wspólnota ministrantów zaprasza wszystkich młodych ludzi, którzy pragną służyć przy Ołtarzu Pana na swoje spotkania do salki ministranckiej
 • 11.oo – Dzieci Maryi zapraszają na swoje spotkania do salki
 • 17.oo – Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu pokuty i pojednania
 • 17.3o – Nabożeństwo majowe
 • Dziś swoją rocznicę urodzin obchodzi ks. Abp Wiktor Skworc, pamiętajmy o nim w swojej modlitwie

20.05. – Niedziela – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 • Kolekta na potrzeby naszej parafii. Składamy serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę.
 • 16.oo – Nabożeństwo majowe i Nowenna do Ducha Świętego
 • 20.45 – Apel Jasnogórski

Ogłoszenia ogólne

 • W miesiącu maju nabożeństwa majowe w dni powszednie na godz. 17.30 a w niedziele i uroczystości o 16.00. W niedziele i uroczystości zapraszamy na Apel Jasnogórski na 20.45. Od piątku trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 • Już dziś informujemy, że Uroczystość Bożego Ciała w tym roku przypada na dzień 31 maja br. Po Mszy św. około godz. 9.00 rozpoczniemy procesję i poprowadzimy ją następującymi ulicami Chropaczowa: z kościoła ul. Wolności, Łagiewnicką, Sportową, Węglową, Łagiewnicką i Kościelną i powracamy do kościoła. Wszystkie szczegóły zostaną podane w przyszłą niedzielę.
 • W niedzielę 20 maja w parafii pw. NSPJ w Świętochłowicach – Piaśnikach o godz. 15.00 odbędzie się Dekanalny Dzień Skupienia dla narzeczonych. Serdecznie zapraszamy!
 • Informacja dla Pielgrzymów udających się na Suwalszczyznę i do Wilna w dniu 21 maja 2018r.: zbiórka o godz. 4.30 na parkingu naprzeciw kościoła a wyjazd o godz. 5.00. Powrót z pielgrzymki w dniu 25 maja w godzinach nocnych.
 • Wydział Teologiczny UŚ w Katowicach przyjmuje kandydatów na studia na dwóch kierunkach: teologia oraz nauki o rodzinie. Na Wydziale można studiować zarówno w trybie dziennym, jak i zaocznym. Po pięcioletnich studiach magisterskich teologicznych absolwent Wydziału może otrzymać uprawnienia do nauczania religii w szkole. Nauczyciele religii są dziś bardzo poszukiwani. Natomiast po trzyletnich studiach licencjackich oraz dwuletnich studiach magisterskich na kierunku nauki o rodzinie może pracować jako asystent rodziny, mediator czy też znaleźć zatrudnienie w różnych instytucjach wspierających rodzinę. Studiować mogą także osoby doświadczone życiowo, określane jako „30+”. Szczegóły dotyczące rekrutacji znajdują się na stronie internetowej Wydziału (www.wtl.us.edu.pl).
 • Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego w którym warto przeczytać: o wniebowstąpieniu Jezusa Chrystusa – niebo to „Ktoś”, a nie „coś”; o klasztornym sktryptorium w Tyńcu; o dzieciach, które żyją, choć nie dawano im szans oraz wiele innych ciekawych artykułów. Jest do nabycia nowy majowy numer Wiadomości Parafialnych.