Królestwo Boże jest jak ziarnko gorczycy – najmniejsze ze wszystkich nasion ziemi, które wyrasta na drzewo potężniejsze od innych. Z naszą wiara jest często podobnie. Dzięki łasce Boga, który troszczy się o każdego z nas, możemy wzrastać i nieustannie budować wspólnotę wiary. Zgromadzeni na sprawowaniu świętej liturgii otwórzmy nasze serca na działanie łaski Bożej

XI NIEDZIELA ZWYKŁA 13.06

● Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszego Kościoła. Serdecznie Bóg zapłać za wszystkie ofiary z serca składane na Mszy, oraz te przekazywane na konto naszej parafii.

● We wtorek o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.

● W czwartek po porannej mszy św. wystawienie i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00. Legion Maryi zaprasza na modlitwy w intencji kapłanów do kościoła po porannej Mszy św.

● W piątek o godz. 15.00 w kościele Godzina Miłosierdzia.

● W sobotę o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

XII NIEDZIELA ZWYKŁA 20.06

● Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszego Kościoła.

OGŁOSZENIA OGÓLNE

● W ubiegły czwartek Ks. Abp Wiktor Skworc mianował nowych proboszczów w parafiach naszej archidiecezji, wśród tego grona znalazł się także nasz wikariusz ks. Zdzisław Pławecki. Ksiądz Zdzisław otrzymał dekret na administratora w Parafii pod wezwaniem Św. Apostołów Piotra i Pawła w Gostyni Śląskiej. Serdecznie gratulujemy tej nowej posługi i życzymy wielu łask Bożych oraz Darów Ducha Świętego w podejmowaniu nowych obowiązków.

● 22 czerwca br. o godz. 16.00 Ks. Abp Wiktor Skworc udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Trwają przygotowania i próby do tej uroczystości. Młodzież zapraszamy na kolejne spotkanie 18 czerwca w piątek na godz. 18.00 do kościoła, a następnie w poniedziałek 21 czerwca o godz. 18.00 na próbę wraz ze świadkami.

● W związku z uroczystością bierzmowania serdecznie zapraszam parafian chętnych do pomocy w uporządkowaniu i wyplewieniu obejścia kościoła w czwartek na godz. godz. 18.00.

——————————————————————————————————————————

● Transmisja Mszy Św. niedzielnych i świątecznych z naszego kościoła odbywa się przez łącza internetowe i jest o godz. 9.30. Link podany jest na stronie internetowej naszej parafii.

● Bardzo prosimy o przestrzeganie w naszej świątyni wszystkich zasad bezpieczeństwa, dotyczących: dystansu i reżimu sanitarnego (odległość od siebie, założone maseczki zakrywające usta i nos oraz dezynfekcja rąk). Nasz kościół jest regularnie dezynfekowany i czyszczony, podobne zabiegi stosowane są względem konfesjonałów.

Niechaj na cały tydzień Bóg wszystkim obficie błogosławi!