„Panie, ratuj mnie!” – woła Piotr, ogarnięty lekiem na widok silnego wiatru. Wobec rozmaitych zagrożeń w naszym życiu także my chcemy w Jezusie widzieć nadzieję na nasze ocalenie. Pan jest blisko i wyciąga do nas swoją pomocną dłoń we wszystkich sytuacjach naszego życia. Niech udział w dzisiejszej i każdej Eucharystii umacnia w nas to przekonanie.

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA     13.08

▪Kolekta przeznaczona jest nanasz kościół.Za wszelkie ofiary pieniężne składamy serdeczne Bóg zapłać.

O godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory niedzielne.

▪ Obchody liturgiczne tygodnia:

⁎ Poniedziałek – Wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezb. męcz.

⁎ Wtorek – Uroczystość Wniebowzięcia NMP – msze św. odprawiane będą według porządku niedzielnego gdyż jest to święto nakazane. Ten dzień w tradycji nazywany jest także świętem Matki Bożej Zielnej dlatego po mszach zostaną poświęcone kwiaty i zioła. W tym dniu Nieszpory Maryjne połączone z nabożeństwem odprawimy o godz. 15.15.

⁎ Czwartek – Uroczystość św. Jacka, prezb., głównego patrona archidiecezji i metropolii katowickiej.

⁎Piątek – III piątek miesiąca. Po porannej mszy zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

▪ Od poniedziałku 26 czerwca do czwartku 31 sierpnia obowiązuje wakacyjny porządek odprawiania mszy.

Msze św. w tygodniu:

⁎ poniedziałek, środa i piątek  – godz. 8.00

⁎ sobota  – godz. 18.00, czwartek – godz. 17.00.

Msze św. niedzielne pozostają bez zmian.

Kancelaria parafialna czynna w poniedziałki i czwartki od 9.00-12.00 oraz 16.00 – 17.00.

▪W czwartek po Mszy Św. Legion Maryi zaprasza do modlitwy za kapłanów.

▪ Przez okres wakacyjny nie będzie nowenny do MB Nieustającej Pomocy oraz czwartkowej adoracji  Najświętszego Sakramentu. Pozostaje adoracja w sobotę od godz. 17.30 z możliwością skorzystania
z sakramentu pokuty i pojednania. W miesiącu lipcu nie będzie Godziny Miłosierdzia w piątek o 15.00.

▪ W związku z letnią pogodą przypominamy o zakładaniu stosownego stroju do kościoła.

XX NIEDZIELA ZWYKŁA                             20.08

▪Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na nasz kościół.

▪Nasza Parafia organizuje na Pielgrzymkę Kobiet do Piekar Śl. tj. w niedzielę 20 sierpnia przejazd autokarem. Wyjazd o godz. 6.00 sprzed kościoła. Zapisy przyjmowane są w zakrystii lub w kancelarii, cena przejazdu tam i z powrotem – 25 zł.

▪ Piesza pielgrzymka kobiet i dziewcząt do MB Piekarskiej, z naszej parafii wyruszy o godz. 6.30, zbiórka w  kościele. Pielgrzymkę poprowadzi kleryk Karol Skura.

Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzymy dobrego wypoczynku,
nie zapominajcie o spotkaniu z Jezusem szczególnie podczas niedzielnej Eucharystii.