III  NIEDZIELA  ADWENTU ● NIEDZIELA RADOŚCI – GAUDETE  – 13.12

     ●  Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, za ofiary pieniężne z serca przez Was składane na rzecz parafii serdecznie dziękujemy.

     ●  Dzisiejsza III niedziela Adwentu to Niedziela Radości zwana z łac. Gaudete. Źródłem radości jest Pan obecny wśród nas a także zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego.

     ●  W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin, w modlitwach prosimy o uświęcenie małżeństw i rodzin naszej parafii

     ●  We wtorek o 17.30 Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy

     ●  W czwartek po porannej mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00, zaś Legion Maryi zaprasza na modlitwy w intencji kapłanów do kościoła po porannej Mszy św.

     ●  W piętek przeżywamy III piątek miesiąca, poświęcony Miłosierdziu Bożemu, po mszy porannej zapraszamy na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, zaś o godz. 15.00 w kościele zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia. 

     ●  W Sobotę od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania.

OGŁOSZENIA  OGÓLNE  

            W kancelarii parafialnej, można zaopatrzyć się w kalendarze z wizerunkiem, naszego kościoła na rok 2021 w cenie 7 złotych, a także nabyć opłatki na stół wigilijny, małe i duże (ofiara dowolna). Tradycyjnie do     nabycia zarówno w kościele jak i w kancelarii są świece wspierające „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom „Caritas”. Świece na stół wigilijny są w 5 zł.

                                     Adwent to czas Mszy św. roratnich. W tym roku z powodu obostrzeń sanitarnych, roraty dla dzieci są w nieco innej formie a mianowicie online. W domu można łączyć się online rano o godz. 6.45 albo wieczorem o godz. 18.oo przez platformę Mały Gość Niedzielny; roraty.malygosc.pl albo holyweek.pl

            W trzecim tygodniu adwentu zapraszamy na Roraty dla dorosłych, w następujące dni: w poniedziałek, środę i piątek. Zapraszamy na godz. 18.00. Temat tegorocznych rorat brzmi: „Spotkania z nawróconymi”.

      Dziękujemy za liczne zaangażowanie w roratach i prosimy tradycyjnie zabrać ze sobą lampiony!

            W tym rok z powodu pandemii odwołane są odwiedziny kolędowe. Nie będzie zatem tradycyjnej kolędy po Jak dotychczas po domach ale nieco w innej formie. Po świętach od 27 grudnia przez kolejne dni pragniemy     zapraszać parafian poszczególnymi ulicami na msze kolędowe ze śpiewem kolęd, rozważaniem oraz błogosławieństwem kredy do naznaczenia drzwi, oraz pamiątkowymi obrazkami. Plan poszczególnych ulic z zaproszeniem na Msze z nabożeństwem wywieszony jest już w gablotce parafialnej oraz na stronie  internetowej naszej parafii. Prosimy o zapoznanie się z harmonogramem i serdecznie zapraszamy!

                                               Serdecznie zapraszamy osoby chętne do pomocy w ustawieniu szopki oraz do ustrojenia choinek w najbliższą sobotę 19 grudnia na godz. 9.00 do naszego kościoła.

             Informujemy, że odwiedziny chorych i starszych parafian odbędą się w poniedziałek 21 grudnia. Z powodu pandemii prosimy zgłaszać tylko osoby koniecznie potrzebujące kapłana.

            Ogólne obostrzenia sanitarne są ciągle aktualne, dlatego przypominamy, aby zachowywać je także w  przestrzeni naszego kościoła, Wielu naszych parafian zwraca uwagę, iż w kościele są osoby, które nie stosują się  do wytycznych noszenia maseczek, przez co osobiście czują się zagrożeni. Bardzo prosimy o respektowanie odgórnych ustaleń, które obowiązują także w kościele. Podobnie prosimy osoby pragnące przyjąć Komunię święta do ust aby podchodziły na końcu po osobach, przyjmujących Komunię św. na rękę.

            Na czas Adwentu, trzeciego radosnego tygodnia oczekiwania na przyjście Pana, niechaj dobry Bóg wszystkim obficie błogosławi i umacnia w postanowieniach oraz wyrzeczeniach adwentowych.