„Przez swoją wytrwałość ocalicie wasze życie” – zapewnia nas Jezus w Ewangelii. Prześladowania, o których dziś słyszymy, nie powinny nas przerażać, podobnie jak perspektywa końca i związanego z nim sądu. Rozpoczynając Eucharystię, chcemy stawać przed Bogiem w „Duchu i prawdzie”, z nadzieją na to, że czcząc Jego imię, możemy oczekiwać ocalenia i chwalebnej przyszłości.

XXXIII Niedziela zwykła

 • W naszej parafii witamy dzisiaj ks. Marka Panka, rektora WŚSD w Katowicach oraz kleryków Pawła i Karola, którzy w ramach Niedzieli Budzenia Powołań, dzielą się świadectwem swojej drogi rozeznawania powołania.
 • Kolekta jest przeznaczona na utrzymanie i bieżące remonty budynku seminarium. Przed drzwiami kościoła odbywa się dzisiaj zapowiadana w ubiegłą niedzielę zbiórka na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary.
 • Przeżywamy dzisiaj Światowy Dzień Ubogich – pamiętajmy w modlitwie o wszystkich potrzebujących. Dziś także obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – módlmy się za naszych braci i siostry prześladowanych za wiarę. W naszej archidiecezji przeżywamy także Dzień Muzyki Liturgicznej – módlmy się za wszystkich dbających o muzykę liturgiczną w naszej parafii, czyli o naszych organistach – Piotrze i Marcinie oraz członkach chóru „Magnificat”.
 • Na godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory niedzielne z modlitwą o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, szczególnie z naszej parafii.
 • Obchody liturgiczne tygodnia:
  • czwartek – Wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zak.
  • piątek – Wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dz. i męcz.
  • niedziela – Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata
 • Zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30.
 • W czwartek po porannej Mszy Św. będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja do godz. 17.00. Legion Maryi zaprasza do modlitwy za kapłanów.
 • W piątek o 15.00 w kościele godzina miłosierdzia. Młodzież naszej parafii, od 14. roku życia, zapraszamy w tym dniu na turniej o mistrzostwo w grę UNO, który odbędzie się od godz. 18.30 w salkach katechetycznych. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody. Zachęcamy do wspólnej integracji i dobrego spędzenia czasu.

Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

 • Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji – na funkcjonowanie archiwum, muzeum archidiecezjalnego i galerii.

Ogłoszenia ogólne

 • Kalendarz parafialny na 2023 rok można nabyć w zakrystii i kancelarii. Cena: 15 zł.
 • Odwiedziny duszpasterskie – kolęda – podobnie jak w poprzednim roku odbędzie się na 2 sposoby:
 1. Msze Św. za mieszkańców poszczególnych ulic.
 2. Tradycyjne odwiedziny w mieszkaniach i domach dla osób chętnych. Zgłoszeń można dokonywać poprzez wypełnienie kartki zgłoszeniowej i wrzucenie jej do skrzynki pod chórem lub za pośrednictwem formularza, którego link można znaleźć na stronie parafialnej i profilu facebook’owym.

Termin zgłoszeń upływa 25. listopada. Po zebraniu wszystkich zgłoszeń zostanie dokonany podział według poszczególnych ulic i opublikowany harmonogram odwiedzin oraz Mszy Św. kolędowych.