NIEDZIELA ● VI NIEDZIELA ZWYKŁA 14.02

● Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej „Bóg zapłać” za wszelkie z troski i odpowiedzialności złożone przez Was ofiary pieniężne.

● Od dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o trzeźwość Narodu, który kończy się pierwszą Niedzielą Wielkiego Postu. Zachęcamy wiernych do podjęcia dobrowolnej abstynencji od napojów Alkoholowych oraz dzieł miłosierdzia.

● Dziś także rozpoczynamy czterdziestogodzinne nabożeństwo. Polega ono na całodziennej Adoracji

w niedziele, poniedziałek i wtorek, przed Środą Popielcową. Plan Adoracji poszczególnych grup i ulic naszej parafii podany jest w gablotce i na stronie internetowej naszej parafii.

● We wtorek nie będzie nabożeństwa do MB Nieustającej Pomocy.

● W najbliższą środę, która jest Środą Popielcową, rozpoczynamy w Kościele okres wielkopostnej pokuty. Popielec to dzień postu i wstrzemięźliwości. Zapraszamy na Msze święte o godz. 8.00 i 18.00 z obrzędem posypania głów popiołem.

● W czwartek po porannej Mszy Św. Legion Maryi zaprasza do wspólnej modlitwy za kapłanów, w tym dniu z racji wcześniejszego czterdziestogodzinnego nabożeństwa nie będzie wystawienia i całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.

● W piątek o godz. 15.00 w kościele Godzina Miłosierdzia, zaś o godz. 17.15 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, podczas którego będziemy modlili się za zmarłych zalecanych.

Wypominki – zalecki prosimy składać w zakrystii.

● W I piątek Wielkiego Postu przypada Dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich. Zachęcamy do podejmowania zwłaszcza w tym dniu modlitwy i dzieł pokutnych w intencji osób, które zostały skrzywdzone również we wspólnocie Kościoła.

● W sobotę od godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania.

NIEDZIELA ● I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 21.02

● Kolekta przyszłej niedzieli traktowana jest jako jałmużna postna.

OGŁOSZENIA OGÓLNE

Serdecznie zapraszamy parafian w kolejne niedziele Wielkiego Postu na godz. 15.15 na nabożeństwa Gorzkich Żali wraz kazaniami pasyjnymi, zaś w piątki na godz. 17.15 zapraszamy na nabożeństwa drogi krzyżowej wraz z modlitwami za zmarłych zalecanych.

Nauki przedślubne w naszej parafii odbędą się dnia 26 lutego tj. piątek o godz. 19.00, prosimy o wcześniejsze zapisy w kancelarii parafialnej.