Przeżywamy dziś IV niedzielę Wielkiego Postu, która jest również Niedzielą Radości – Laetare. Dzisiejszy dzień warto poświęcić na zastanowienie się czym jest przyjemność, a czym jest prawdziwa radość, oraz jak sprawić aby nasze życie było prawdziwie szczęśliwe.
Źródłem prawdziwej radości jest bowiem Chrystus Jezus – światłość świata.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU ● RADOŚCI ● LAETARE 14.03

● W dzisiejszą niedzielę w naszej parafii kazania głosi ks. proboszcz Grzegorz Węglorz – budowniczy kościoła MB Fatimskiej w Katowicach-Piotrowicach. Zebrana kolekta przekazana jest na dalszą budowę i wyposażenie kościoła. Za ofiarność składamy serdeczne Bóg zapłać!

● We wtorek o godz. 17.30 nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.

● W czwartek, po porannej mszy św. wystawienie i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00. Legion Maryi zaprasza na modlitwy w intencji kapłanów do kościoła po porannej Mszy św.

● W piątek przeżywamy Uroczystość Św. Józefa – Oblubieńca NMP, o godz. 15.00 w kościele Godzina Miłosierdzia, zaś 0 godz. 17.15 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, podczas którego będziemy modlili się za zmarłych zalecanych. Wypominki można składać w zakrystii.

● W sobotę o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty
i Pojednania.

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 21.03

● Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby Archidiecezji w szczególności na wsparcie Domu Księży Emerytów oraz Sądu Metropolitalnego.

OGŁOSZENIA OGÓLNE

● Serdecznie zapraszamy parafian w kolejne niedziele Wielkiego Postu na godz. 15.15 na nabożeństwa Gorzkich Żali wraz kazaniami pasyjnymi, zaś w piątki na godz. 17.15 zapraszamy na nabożeństwa drogi krzyżowej wraz z modlitwami za zmarłych zalecanych.

● Do nabycia jest specjalny numer extra Gościa Niedzielnego o św. Józefie pt.: „Cień Ojca” w cenie 9 zł.

● W przedsionku naszego kościoła można zaopatrzyć się w „Paschaliki” – świece na stół wielkanocny w cenie 7 zł.

● W nawiązaniu do Listu Apostolskiego Ojca Św. Franciszka w 150 lecie ogłoszenia św. Józefa patronem Kościoła Powszechnego, oraz na mocy dekretu ks. Arcybiskupa Wiktora Skworca w sprawie odpustów na cześć Św. Józefa, otrzymanych z Penitencjarii Apostolskiej, podajemy co następuje:

● w każdy 19 dzień miesiąca po mszach św. przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w ramach adoracji odmówimy Litanię do Św. Józefa w intencji Kościoła prześladowanego.

● w każdą środę po mszach św. odmówimy zatwierdzoną modlitwę: Witaj Opiekunie…

Ponadto każdy wierny może zyskać odpust zupełny przez:

● odmówienie modlitwy różańcowej w rodzinie lub pomiędzy narzeczonymi

● na wzór św. Józefa wypełnieni uczynek miłosierdzia względem ciała lub względem duszy.

● powierzy swoją pracę lub działalność opiece św. Józefa poprzez wezwanie Go w modlitwie.

● Odwiedziny chorych i starszych parafin przed świętami wielkanocnymi odbędą się w sobotę 20 marca, prosimy zgłaszać ich w zakrystii lub kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

● Przypominamy, że w naszym kościele podczas jednej Mszy św. mogą przebywać 83 osoby. W kościele znajdują się wyznaczone taśmą miejsca do zajmowania podczas Mszy św. jak i na nabożeństwach. Bardzo prosimy o przestrzeganie wszystkich zasad bezpieczeństwa, dotyczących: dystansu i reżimu sanitarnego (odległość od siebie, założone maseczki zakrywające usta i nos oraz dezynfekcja rąk). Nasz kościół jest regularnie dezynfekowany i czyszczony, podobne zabiegi stosowane są względem konfesjonałów.