Jezus wkracza do Wieczernika i pokazuje uczniom ślady gwoździ. Zasiada z nimi do stołu, rozwiewa wątpliwości, oświeca ich umysły, aby rozumieli Pisma. Zmartwychwstanie Chrystusa jest wypełnieniem obietnic Starego Testamentu i obietnic samego Jezusa. Niechaj udział w tej Eucharystii umocni nasze oddanie się sprawie Bożego królestwa.

III NIEDZIELA  WIELKANOCNA  – 14.04

      Kolekta przeznaczona na potrzeby naszego kościoła.

   ▪ Dziś obchodzimy Święto Chrztu Polski, które zostało ustanowione przez Sejm RP.

   ▪ Dziś rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny, zachęcamy wiernych do lektury Pisma Świętego.

      O 15.30 zapraszamy na nieszpory.

   ▪ W środę o 17.30 nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.

   ▪ W czwartek po mszy św. o godz. 8.00 wystawienie i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

     Legion Maryi zaprasza do modlitwy w intencji kapłanów po mszy porannej.

   ▪ W piątek, o godz. 15.00 w kościele Godzina Miłosierdzia.

   ▪ W sobotę o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz okazja do spowiedzi świętej.

IV NIEDZIELA  WIELKANOCNA – DOBREGO PASTERZA –  21.04

   ▪ W przyszłą niedzielę w naszej parafii obchodzimy odpust w małym kościele pw. Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza. Wszystkich zapraszamy na msze św. odpustowe do małego kościoła o godz. 8.00,      9.30, 11.00,  oraz o godz. 16.00. Nie będzie w tym dniu mszy św. w dużym kościele.

   ▪ Kolekta przeznaczona będzie na remont krypty katedry.  

OGŁOSZENIA OGÓLNE

   ▪ W sobotę 20 kwietnia o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji proboszcza seniora ks.

      Eugeniusza Pluty z okazji 40. rocznicy święceń kapłańskich, serdecznie zapraszamy.

   ▪ Zapraszamy do uczestnictwa w 2 Pieszej Pielgrzymce dekanatu Świętochłowice na Jasną Górę od piątku do niedzieli 30 maja-2 czerwca. Zapisy do 15 maja odbywają się poprzez stronę internetową www.pielgrzymka-swietochlowice.webnode.page  Koszt uczestnictwa to 160 zł/w tym noclegi w Woźnikach i Częstochowie, transport bagażu i koszty organizacyjne/. Zaliczkę 50 zł wpłacamy w zakrystii. Szczegóły  na stronie internetowej. Jeżeli ktoś z chętnych posiada uprawnienia do kierowania ruchem albo kwalifikacje pielęgniarskie lub medyczne, to bardzo prosimy o pomoc i zgłoszenie w zakrystii

Niechaj czas zmartwychwstania Pana, napełnia nasze serca

głęboką nadzieją, na „nowe niebo i nową ziemię”.