W dzisiejszej Ewangelii Jezus zapowiada swoim uczniom przyjście Ducha świętego, który będzie kontynuował Jego dzieło na ziemi, prowadząc ich do poznania prawdy. U progu tej Eucharystii otwórzmy nasze serca na przemieniające działanie Bożego Ducha, abyśmy poddani Jego prowadzeniu przyczynialisię do budowy Królestwa Bożego na ziemi.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚWIĘTEJ14.05

▪ W dzisiejszą w naszej parafii obchodzimy uroczystość I Komunii Świętej. Parafian zapraszamy na dodatkowe dwie msze św. do małego kościoła o godz. 9.30 oraz o godz. 11.00. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji. Na 15.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe.

▪ Od poniedziałku do środy w Kościele trwają dni krzyżowe czyli modlitwy o urodzaje. W ramach  nabożeństwa majowego w poniedziałek i we wtorek będziemy się modlili przy krzyżu misyjnym oraz przy krzyżu w przedsionku kościoła zaś w środę przy krzyżu z boku kościoła. 

▪W czwartek po mszy św. o godz. 8.00 wystawienie i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

Legion Maryi zaprasza do modlitwy w intencji kapłanów po mszy porannej.

▪Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. O g. 15.00 w kościele Godzina Miłosierdzia.

▪W sobotę od godz. 17.30 możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

VIINIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO                                  21.05

▪W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszego Kościoła. W małym kościele pw. „Dobrego Pasterza” o godz. 11.00 dzieci ze  szkoły SP 10. przystąpią do I Komunii Świętej.

OGŁOSZENIAOGÓLNE

▪Zapraszamy na nabożeństwa majowe: w niedziele i uroczystości o godz. 15.30, zaś w tygodniu o 17.30.

▪ W minioną środę 78 młodych ludzi z naszej wspólnoty parafialnej, przyjęło sakrament bierzmowania przez posługę bpa Grzegorza Olszowskiego. Młodzieży serdecznie gratulujemy tego kolejnego kroku potwierdzenia swojej wiary. Dziękujemy wszystkim,którzy włączyli się w akcję „Duchowej Adopcji Bierzmowańca” i przez modlitwę towarzyszyli tym młodym ludziom w ich przygotowaniu się do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

▪Od dziś zachęcamy parafian do gorliwej modlitwy w intencji odnowienia i umocnienia naszej wiary oraz  zapraszamy na PARAFIALNE MISJE ŚWIĘTE, które odbędą się  w dniach od 28 maja do 4 czerwca br.

      Misje prowadzić będą ojcowie franciszkanie. Cały program znajduje się na plakatach w gablotkach oraz na stronie internetowej i facebookowej naszej parafii.

▪Przypominamy i zachęcamy parafiando uczestnictwa w Pierwszej Pieszej Pielgrzymce dekanatu Świętochłowice na Jasną Górę. Odbędzie się ona w dniach 9. do 11. czerwca (od piątku do niedzieli – po Bożym Ciele). Koszt uczestnictwa wynosi 100 zł (w tym noclegi w Woźnikach i Częstochowie, transport bagażu i koszty organizacyjne). Zaliczkę 50 zł wpłacamy w kancelarii parafialnej. Zapisy poprzez stronę internetową: www.pielgrzymka-swietochlowice.webnode.page

▪Zespół Szkół Ogólnokształcących w Świętochłowicach – Chropaczowie zaprasza wszystkich mieszkańców na jubileuszowy X Mega Festyn Szkolny. Tradycyjnie zaplanowano wiele atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Festyn odbędzie się w najbliższy piątek, 19 maja w godzinach od 16.00 – 19.00 na terenie szkoły (ul. Sudecka 5)

„Ave Maryja, przeczysta Lilija.”  W miesiącu maju wypraszaj nam potrzebne łaski.