„Niebo i ziemia przeminą ale moje słowa nie przeminą” – zapewnia Jezus, kierując nasza uwagę na swoje przyjście w chwale. Pośród wielu niewiadomych naszego życia pewne jest to, że skoro należymy do Niego w ziemskim życiu, będziemy także mieć udział w Jego ostatecznym zwycięstwie. Zgromadzeni na Eucharystii, chcemy karmić się Jego obecnością i podtrzymywać naszą nadzieję.

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 14.11

● Dziś przeżywamy Dzień Muzyki Liturgicznej w Archidiecezji Katowickiej, modlitwą i życzliwością otoczmy naszych organistów, którzy posługują w naszej parafii piękną gra na organach, a także wspomnijmy nasz parafialny chór „Magnificat”, prosząc o Boże błogosławieństwo i wstawiennictwo MB Różańcową patronkę naszej parafii.

● Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby parafii, zaś przed kościołami można złożyć ofiarę w zbiórce przeznaczonej na Papieską Fundację Pomocy Kościołowi w Potrzebie.

● Przypominamy, że Penitencjaria Apostolska wydała dekret, w którym dozwala na zyskanie odpustu zupełnego za dusze w czyśćcu cierpiące, który można uzyskać przez cały miesiąc listopad.

● W czwartek po porannej mszy św. całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Legion Maryi zaprasza do modlitwy za kapłanów.

● W piątek o godz. 15.00 w kościele godzina miłosierdzia.

● w sobotę o 17.30 wystawienie Najświętszego sakramentu i okazja do spowiedzi.

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 21.11

● W przyszłą niedzielę kolekta będzie na potrzeby archidiecezji przeznaczona na funkcjonowanie archiwum i muzeum archidiecezjalnego.

OGŁOSZENIA OGÓLNE

● Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji „Adoptuj bierzmowańca”. Jest to zobowiązanie modlitewne, by w ten sposób wesprzeć młodzież przygotowująca się do bierzmowania. Na stoliku pod chórem można wylosować konkretną osobę, za którą – do czasu bierzmowania – obiecujemy tego rodzaju wsparcie. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączą się w tę inicjatywę

● W związku z pandemią w tym roku proponujemy kolędę – odwiedziny duszpasterskie na 2 sposoby:

1. Msze św. kolędowe w kościele dla mieszkańców poszczególnych ulic (tak jak zeszłego roku).

2. Odwiedziny kolędowe przez kapłana wyłącznie dla osób chętnych. Należy zatem zabrać ze stolika pod chórem kartkę zgłoszeniową, wypełnić ją i wrzucić do skrzynki w zakrystii. Można to także uczynić drogą elektroniczną prze stronę internetową parafii, lub przez profil parafii na facebooku. Termin zgłoszeń do 26 listopada br.

Po zebraniu wszystkich zgłoszeń i ich podziale, zostanie podana informacja, kiedy odbędą się odwiedziny mieszkańców według poszczególnych ulic.

● W przyszłą niedzielę obchodzimy wspomnienie św. Tarsycjusza patrona Liturgicznej Służby Ołtarza,
z tej okazji zapraszamy wszystkich ministrantów z rodzicami na msze św. w sobotę 20.11 na godz. 18.00 po mszy spotkanie w salkach przy wspólnym stole.

● W najbliższą sobotę w katedrze Chrystusa Króla o godz. 10.00 odbędzie się uroczysta msza święta beatyfikacyjna Sługi Bożego ks. Jana Franciszka Machy. Podstawowe informacje dla wszystkich pragnących wziąć udział we mszy beatyfikacyjnej znajdują się w gablotce parafialnej oraz na stronie internetowej naszej parafii.

● Nasza parafia organizacje wyjazd na jednodniowy jarmark świąteczny do Pragi w sobotę 11. grudnia. Wyjazd wczesnym rankiem, powrót ok. północy. W programie zwiedzanie stolicy Czech, Msza Św. i udział w jarmarku. Koszt: 190 zł i 150 KČ. Zapisy i wpłaty w kancelarii. W związku z pandemią trzeba mieć zaświadczenie o szczepieniach bądź zaświadczenie o byciu ozdrowieńcem lub wykonać test PCR i posiadać jego wynik.