„Przyszedłem ogień rzucić na ziemię i jakże pragnę by on już zapłoną” – mówi dziś do nas Jezus w Ewangelii. Chrystus udziela nam swego ducha i pragnie aby płomień wiary zapalony w naszych sercach nie został zgaszony nawet kiedy przyjdą różne trudności. Prośmy w tej Eucharystii o umocnienie w wierze.

XX  NIEDZIELA  ZWYKŁA14.08

●  Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary.

●  Obchody liturgiczne tygodnia:

Poniedziałek –  Uroczystość Wniebowzięcia NMP (Msze Św. odprawiane będą według porządku niedzielnego, gdyż jest to święto nakazane). Ten dzień w tradycji nazywany jest także świętem Matki Bożej Zielnej, dlatego po Mszach zostaną poświęcone kwiaty i zioła.

Środa –  Uroczystość św. Jacka, prezb., głównego patrona archidiecezji i metropolii katowickiej.

●  W okresie wakacyjnym, nie ma wtorkowej nowenny do MB Nieustającej Pomocy oraz czwartkowej całodziennej  adoracji Najświętszego Sakramentu. Pozostaje adoracja w sobotę od godz. 17.30 z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

●  W czwartek po Mszy Św. o godz. 17.00 Legion Maryi zaprasza na modlitwy w intencji kapłanów.

●  W piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia.

●  Od 1. lipca do 31. sierpnia br. Msze Św. w tygodniu odprawiamy w następującym porządku:

  • Poniedziałek, środa i piątek – godz. 8.00
  • Wtorek i sobota – godz. 18.00, czwartek godz. 17.00
  • Msze Św. niedzielne pozostają bez zmian.
  • Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałki i czwartki od 9.00 do 12.00 i od 16.00 do 17.00.

●  Nasza Parafia organizuje na Pielgrzymkę Kobiet do Piekar Śl. tj. w niedzielę 21 sierpnia przejazd autokarem. Wyjazd o godz. 6.00 sprzed kościoła. Zapisy przyjmowane są w zakrystii lub w kancelarii, cena przejazdu tam i z powrotem – 20 zł. Kobiety i dziewczęta, które pragną iść pieszo do Piekar proszone są aby zgromadzić się przed kościołem o godz. 6.30. Niestety  piesza pielgrzymka nie będzie miała asysty kapłana z powodu innej posługi księży.

XXI  NIEDZIELA  ZWYKŁA21.08

●  Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby parafii.

●  W przyszłą niedzielę w naszej parafii kazania wygłosi franciszkanin o. Placyd Jacek Górka – misjonarz posługujący w Tanzanii. Przed kościołem będzie można złożyć ofiary na potrzeby prowadzonej przez niego misji.

Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzymy dobrego wypoczynku;

nie zapominajcie o spotkaniu z Jezusem, szczególnie podczas niedzielnej Eucharystii.

„Idźcie na miejsce ustronne i odpocznijcie nieco”.